به گزارش بخش فناوری سایت خبرهای فوری، این روزها که حفاظت از حریم خصوصی و اطلاعات شخصی کاربران از اهمیت خاص و بسزایی برخوردار شده است و از طرفی دیگر، با گسترش روزافزون حملات سایبری و بدافزاری، هکرها و مجرمان سایبری توانسته‌اند به حجم بالایی از اطلاعات کاربران در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی دستیابی پیدا کنند، کارشناسان فعال در حوزه امنیت سایبری سعی دارند که با کشف و معرفی آسیب پذیری و حفره‌های امنیتی موجود در اپلیکیشن‌های مختلف، شرکت‌های توسعه دهنده آنها را از خطرات و مشکلات کنونی برنامه‌های خود آگاه و مطلع ساخته و همچنین به کاربران نیز هشدار دهند که در قبال محافظت از اطلاعات شخصی و حریم خصوصی خود دقت و تلاش بیشتر کنند.

اخیراً این کارشناسان امنیتی در اپلیکیشن ES File Explorer دو آسیب پذیری و ضعف امنیتی کشف کرده‌اند که به هکرها و مجرمان سایبری اجازه می‌داد به اطلاعات بیش از ۱۰۰ میلیون نفر از کاربرانی که از این برنامه استفاده می‌کردند، دسترسی پیدا کنند و به اهداف شوم خود برسند و از داده‌های مذکور سو استفاده کنند.

این اپلیکیشن که یک برنامه به منظور مدیریت فایل‌های ذخیره شده در گوشی‌های هوشمند اندرویدی به شمار می‌رود و در فروشگاه‌های اینترنتی گوگل پلی استور قابل دسترسی، دریافت و استفاده برای کاربران است، حالا به نظر می‌رسد که امنیت اطلاعات کاربران را به شدت تهدید کرده است.

بد افزارها، باج افزارها و حملات DDOS از جمله تهدیدهای امنیتی بودند که از سال ۲۰۱۶ کاربران فضای مجازی را در معرض خطر حملات سایبری قرار داده‌اند و موجب لو رفتن اطلاعات شخصی و محرمانه آنها شده است. طبق آمار، حملات سایبری در سال ۲۰۱۷ میلادی نیز به اوج خود رسیده و حالا خبر اینکه قرار است در سال‌های آتی اوضاع از اینکه هست هم نابسامان‌تر شود، بسیار نگران کننده به نظر می‌رسد.

بخوانید:  نکونام به بازیکنان پیکان معرفی شد/عکس

بر اساس گزارش فوربس، تحلیلگران فعال در حوزه امنیت سایبری با اشاره به آمار رو به رشد و گزارش‌هایی که هر روزه از گوشه و کنار جهان از افشا و سرقت حجم عظیمی از اطلاعات سازمان‌های مختلف و حساس به گوش می‌خورد، برآورد کرده‌اند که هکرهای تحت حمایت دولت‌های گوناگون در تلاش خواهند بود که به اطلاعات موردنظر خود در سازمان‌های مربوطه دسترسی و نفوذ پیدا کنند و بدین ترتیب وضعیت حملات سایبری و جاسوسی اطلاعاتی در جهان رو به وخامت خواهد رفت. /ایسنا

hotnewsتکنولوژی10 ماه پیش • dahio.com •


دیدگاهتان را بنویسید