به گزارش پایگاه اینترنتی تی آر تی ترکیه، مولود چاووش اوغلو که به منظور شرکت در مراسم امضای توافقنامه گذار به دولت غیرنظامی در سودان است، گفت به دستور رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه به سودان سفر و در این مراسم شرکت کرده است.

وی با تاکید بر اینکه ترکیه همواره خواستار برقراری صلح و آرامش در سودان اس-ت، گفت: در دیدار با ژنرال عبدالفتاح البرهان، رئیس شورای نظامی و عمر ذهب فضل محمد پیام رئیس جمهور ترکیه را به آنان ابلاغ کردم.

وزیر امور خارجه ترکیه افزود: ما همواره بدون مداخله در امور داخلی سودان به برادرانمان در این کشور ضرورت دستیابی به توافق هر چه سریع‌تر را گوشزد کردیم.

چاووش اوغلو ابراز امیدواری کرد توافق‌های اخیر در سودان زمینه برقراری آرامش و ثبات پایدار را در این کشور فراهم کند. وی تاکید کرد: برقراری ثبات در سودان برای ما و آفریقا، خاورمیانه و غرب آفریقا که شاهد تحولات بسیار منفی است، موضوع بااهمیتی است.

وزیر امور خارجه ترکیه گفت: ترکیه، در روند گذار سیاسی در سودان و پس از آن همچون گذشته به صورت فزاینده از این کشور و مردمش حمایت خواهد کرد.

چاووش اوغلو روز شنبه در خارطوم با پکا هاویستو، وزیر امور خارجه فنلاند که کشورش ریاست دوره‌ای اتحادیه اروپا را برعهده دارد نیز دیدار و گفت‌وگو کرد. وی گفت: در دیدار با وزیر امور خارجه فنلاند درباره روابط دو کشور، روابط ترکیه با اتحادیه اروپا و مسئله قبرس تبادل نظر کردیم.

وی همچنین با ادریس دبی، رئیس جمهور چاد دیدار و درباره روابط ترکیه و چاد و همچنین مسائل منطقه‌ای گفت‌وگو و تبادل نظر کرد.

310311

hotnewsخبر6 ماه پیش • dahio.com • 28


پاسخی بگذارید