سیل در استان سیستان و بلوچستان

بر اثر وقوع سیل در چند استان جنوبی ایران، رئیس سازمان امداد و نجات هلال احمر از کشته شدن یک تن در استان هرمزگان و مفقود شدن یک تن در سیستان و بلوچستان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری رسمی ایرنا، روح الله سرگزی معاون ستاد مدیریت بحران استانداری سیستان و بلوچستان گفته که بارندگی شدید و مداوم و طغیان رودخانه‌های محلی از عصر روز جمعه تاکنون “سبب بسته شدن ۲۳ مسیر ارتباطی در این استان شده است.”

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان سیستان و بلوچستان از فعالیت ۱۰۴ تیم عملیاتی برای امدادرسانی به متاثران از سیل و آبگرفتگی در این استان خبر داد و اعلام کرد: در ۷۲ ساعت گذشته به یک هزار و ۲۴۸ نفر امدادرسانی شده‌است.

به گزارش ایلنا، رسول راشکی گفت که «ساکنان ۱۳ شهرستان ایرانشهر، چابهار، خاش، دلگان، زاهدان، سرباز، سراوان، سیب و سوران، فنوج، کنارک، میرجاوه، نیکشهر و هیرمند متأثر از سیل و آبگرفتگی بوده‌اند و به یک هزار و ۲۴۸ نفر امدادرسانی شده‌است.»

روح‌الله سرگزی، معاون ستاد مدیریت بحران استانداری سیستان و بلوچستان، شنبه شب به خبرگزاری رسمی «ایرنا» گفته «بارندگی شدید و مداوم و طغیان رودخانه‌های محلی از عصر روز جمعه تاکنون سبب بسته شدن ۲۳ مسیر ارتباطی در این استان شده است».

مهدی ارباب‌نیا، معاون میراث فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی و گردشگری سیستان و بلوچستان، نیز در گفت‌وگو با ایسنا گفت: «وضعیت بارندگی به خصوص در جنوب استان بسیار شدید بوده‌است و تا کنون مشخص شده که بخش‌هایی از خانه تاریخی «شمسی» در زاهدان و بخش‌هایی از کوه خواجه دچار آسیب شده‌اند. کوه خواجه از محوطه‌های باستانی مهم ایران با آتشکده و آثار زرتشتی است.

 

راه ارتباطی ۴۰ روستای قصرقند قطع است
راه ارتباطی ۴۰ روستای قصرقند قطع است

زاهدان- فرماندار قصرقند گفت: هم‌اینک راه ارتباطی ۴۰ روستای این شهرستان به دلیل طغیان رودخانه‌های محلی قطع شده است.

به گزارش خبرگزاری مهر، رحیم بخش پاک اندیش اظهار داشت: در شبانه روز گذشته شاهد بارندگی‌های خوبی در منطقه بودیم به طوری که تا عصر روز گذشته ۲۰۰ میلی‌متر باران در شهرستان قصرقند گزارش شد.

فرماندار قصرقند ادامه داد: بارندگی‌های سیل آسا و به تبع آن طغیان رودخانه‌های محلی سبب قطع ارتباط برخی از روستاهای این شهرستان شد.

وی افزود: سه دهانه پل در مسیر اصلی قصرقند به نیکشهر بر اثر طغیان رودخانه کاجو تخریب و موجب قطع ارتباط این شهر شده است.

پاک اندیش با بیان اینکه ارتباط مخابراتی منطقه نیز قطع است، بیان کرد: بارندگی اخیر سبب وارد شدن خسارت به امور زیربنایی این شهرستان نیز شده است.

وی تصریح کرد: پس از پایان بارندگی و با فروکش کردن سیلاب گروه‌های ارزیاب در منطقه برای برآورد خسارات اعزام خواهند شد.دیدگاهتان را بنویسید