به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از یاسوج، فیض اله پاسره اظهار داشت: ممیزی استاندارد ایزو ۱۷۰۲۵  آزمایشگاه مرکزی آب و فاضلاب روستایی در پی بازدید اعضاء کشوری کمیته ارزیابی و شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور در سال ۹۶ با موفقیت به پایان رسید و در همان سال تندیس شرکت برتر کشور در زمینه تاسیس و تجهیز آزمایشگاه آب را از آن خود کرد.

مدیرعامل آبفای روستایی استان گفت: گواهینامه استاندارد ISO/IEC ۱۷۰۲۵ در بخش آزمایشگاه مرکزی میکروبی و فیزیکوشیمیایی به تایید شرکت مهندسی آّب و فاضلاب کشور رسید.

وی در تشریح جزئیات این استاندار گفت: این استاندار که هم در ابعاد فنی و هم مدیریتی بوده است، در رده استاندارهای معتبر بین المللی آزمایشگاهی به شمار می رود.

مدیرعامل آّ و فاضلاب روستایی گفت: این آزمایشگاه برای اولین بار در استان گواهینامه معتمد محیط زیست در تمامی بخش ها(میکروبی، فاضلاب، شیمیایی، پسماند پزشکی و …) را نیز کسب کرده است
پاسره گفت: در آزمایشگاه تخصصی آب روستایی استان برای اولین بار از دستگاه GC/MS رونمایی شد، دستگاهی که قابلیت انواع آزمایشات شیمایی و میکروبی را در سطح مراکز علمی و دانشگاهی دارد.

وی ادامه داد: سلامت آب مصرفی مردم اولویت اصلی و خط قرمز ما در آب و فاضلاب روستایی کهگیلویه و بویراحمد است، ایجاد و تجهیز آزمایشگاه آب در این شرکت نیز در راستای همین رسالت صورت گرفته است، مفتخریم اعلام کنیم آب همه روستاهای استان دارای کیفیت استاندار هم در زمینه میکروبی و هم شیمیایی است.

فیض اله پاسره افزود: آزمایشگاه آب و فاضلاب روستایی قابلیت انجام آزمایشات حرفه ای و تخصصی را دارد و هم اکنون نیز علاوه بر استفاده های داخلی، به مراکز تحقیقاتی، دانشگاهی و سایر سازمان های استان نیز خدمت ارائه می دهد.

۴۶

hotnewsخبر1 سال پیش • dahio.com • 88


دیدگاهتان را بنویسید