فارس نوشت:  خطیب نماز جمعه تهران گفت: مردم درصدی از حقوق و درآمد خود را به حل مشکل سیل‌زدگان اختصاص دهند و یک کار بزرگ ملی شکل گیرد تا برادران و خواهران ما و فرزندان عزیز میهن اسلامی که در این حادثه آسیب دیده اند احساس کنند که ملت ایران در کنار آن‌ها هستند.

حجت‌الاسلام والمسلمین محمدحسن ابوترابی‌فرد امام جمعه موقت تهران ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه تهران در مورد بیانیه گام دوم انقلاب گفت: انقلاب، حرکت و مکتبی بالنده و پایدار است که عقبه عقلانی و علمی و پشتوانه معرفتی تکیه‌گاه آن باشد.

ابوترابی‌: بخشی از حقوق‌تان را به سیل‌زدگان بدهید

خطیب نماز جمعه تهران گفت: در این روزهای آغاز سال با بارش‌های استثنایی رو به رو شدیم. در یک عصر جدیدی قرار داریم که اثر گام دوم انقلاب است و اثر یک حرکت بلند و تحولات معنوی، انسان دوستی، نیکوکاری در جامعه اسلامی است اثر تحولات آب و هوا و اقلیمی است عصر جدید در رسانه ملی و فراهم آمدن زمینه رویش و درخشش استعدادها و ظرفیت‌های نسل جوان است.

وی بیان داشت: در این تحولات اقلیمی در ۱۳ روز اول سال حدود ۹۰ میلیارد متر مکعب بارش داشتیم که در سال‌های معمولی حداکثر این بالش در طول سال آبی کشور حدود ۴۰۰ میلیارد متر مکعب است. اگر نبود کار بزرگ انقلاب و فرزندان هوشمند انقلاب اسلامی در ساختن سدهای کشور نمی‌دانیم استان‌های کشور چه شرایطی داشتند این سدها خسارات را به حداقل ممکن کاهش داد و بسیج نیروها و حضور موثر مهندسی سپاه و ارتش در کنار مدیران با هدایت فرماندهی معظم کل قوا راه را برای مدیریت این سیل ویرانگر هموار کرد امروز ما ۱۷۲ سد در کشور داریم که هنگام پیروزی انقلاب ۱۹ سد بوده که کار بزرگی با سال‌ها تحریم و جنگ بوده است.

خطیب نماز جمعه تهران تاکید کرد: امروز تقریبا در ۱۷۲ سد کشور بیش از ۵۰ میلیارد مترمکعب آب وجو دارد و ورودی آب به سدها نسبت به سال گذشته تقریباً سه برابر شده است قطعاً برای اقتصاد ایران و تولید برق کشور و از بین رفتن ریزگردها و پر شدن تالاب هایی، چون هورالعظیم و دریاچه ارومیه باعث تحول معنادار در کشور می‌شود و نقش مهمی را در اقتصاد ایفا خواهد کرد.

وی تصریح کرد:، اما باید ملت ایران همانند مردم شریف شیراز که وقتی آن حادثه ایجاد شد خانه‌های مردم این شهر به روی سیل زدگان گشوده شد و در خدمت برادران و خواهران خود قرار گرفتند این کار بزرگ باید تداوم پیدا کند. مردم درصدی از حقوق و درآمد خود را به حل مشکل سیل اختصاص دهند و یک کار بزرگ ملی شکل گیرد تا برادران و خواهران ما و فرزندان عزیز میهن اسلامی که در این حادثه آسیب دیده اند احساس کنند که ملت ایران در کنار آن‌ها هستند.

حجت الاسلام ابوترابی ادامه داد: با این کار دولت‌مردان دور از اخلاق آمریکا بفهمند که ملتی که انقلاب را با اقتدار پاس داشته است با اقتدار از این چالش‌ها عبور می‌کند و نعمت الهی را و رحمت الهی را در این ماه‌ها متوجه خود می‌سازد.

وی با اشاره به اینکه پیام نوروزی رهبر انقلاب بر مقوله توحید تاکید دارد، اظهار کرد: امروز با همه مشکلات و تنگناها ایران جز ۲۰ اقتصاد اول دنیا است، اما این زیبنده انقلابی نیست که در عرصه سیاسی قدرت تعیین کننده جهان است. این وزنه سیاسی اقتضا می‌کند که یک قدرت اقتصادی به معنای واقعی که هیچ قدرتی نتواند بر روی آن تاثیر معناداری داشته باشد بسازیم و ظرفیت آن را داریم.

حجت الاسلام ابوترابی بیان داشت: حلقه بنیاد واشنگتن که یکی از پنج حلقه‌ای است که به کنگره و دولت آمریکا در چگونگی مبارزه با جمهوری اسلامی مشورت می‌دهد. «پاتریک» یکی از اقتصاددانان این حلقه است و در دی ماه سال ۹۶ در سمیناری با عنوان «باز اجرای تحریم‌های ایران کجا و چگونه و چرا» تاکید دارد که «اقتصاد دانان ایران و مدیران بزرگ آن، قدرت تصمیم‌های سخت ندارند» البته جمله اش تا حدودی درست است. تصمیمات سخت باید گرفت و مصرف را به حداقل و هزینه‌ها را به حداقل ممکن کاهش داد.

حجت الاسلام ابوترابی ضمن اشاره به اینکه یکی از مقامات ارشد نظامی آلمان گفته است ایران در کره خاکی نقطه ژئوپلتیک جهان است، اظهار کرد: مشاوره کنگره آمریکا در این کنگره می‌گوید «اقتصاد ایران یک اقتصاد متنوع است و وضعیت اقتصاد کلان ایران وضعیت خوبی است دولت بودجه احتیاطی خوبی برای حل مشکلات در اختیار دارد اگر بخواهیم وضعیت اقتصادی ایران را با کشورهای دیگر مقایسه کنیم وضعیت اقتصاد ایران در حد ایتالیا و اسپانیا است که اقتصادهای معمولی و طبیعی دنیا هستند این اقتصاد اگر رابطه خود را با خام فروشی به حداقل کاهش دهد و رو به تولید دانش بنیان بیاورد با یک انقلاب عظیم در عرصه اقتصاد رو به رو می‌شویم کشور به یک قدرت اقتصادی بزرگ تبدیل می‌شود»

وی خطاب به دولتمردان اظهار کرد: ما برای تولید نیازمند نقشه راه هستیم همان طور که حضرت یوسف (در سوره یوسف) نقشه راه ارائه کرد باید نقشه راه درستی را تعریف کرد و راه را برای هدایت سرمایه‌ها به سمتی که بالاترین مزیت را دارد هموار نمود. کارآفرینان و کسانی که امروز در فضای اقتصادی فعال هستند منابع خود را به سمت تولید واقعی هدایت کنند و کالاهایی که صادر می‌شود باید ارز حاصل از آن‌ها در خدمت اقتصاد ملی قرار گیرد.

حجت الاسلام ابوترابی خطاب به بازرگانان کشورمان تاکید کرد: اگر منافع و مصالح خود را می‌خواهید منافع شما در بازگشت و جریان درآمدهای ارزی به متن واقعی اقتصاد تعریف می‌شود.

hotnewsخبر1 سال پیش • dahio.com • 57


دیدگاهتان را بنویسید