از سنندج، امین مرادی اظهار کرد: اتوبان سکوت به نویسندگی و کارگردانی یونس صحرارو همراه با ۴۴ اثر دیگر به بخش نهایی جشنواره بزرگ تئاتر سرو راه پیدا کرد.
مرادی ادامه داد: اتوبان سکوت اثر نمایشی تولید شده حوزه هنری انقلاب اسلامی استان کردستان است که در سال ۹۷ در جشنواره تئاتر استانی وتار به عنوان اثر برگزیده انتخاب شده و جوایز اصلی این جشنواره را به خود اختصاص داده بود.
وی گفت: بر اساس اعلام دبیرخانه جشنواره تئاتر بزرگ سرو، در مجموع بیش از ۲۷۰ اثر از سراسر کشور به این دوره از جشنواره ارسال شده بود که در نهایت ۴۵ اثر از جمله اتوبان سکوت به بخش نهایی آن راه پیدا کرده اند.
رئیس حوزه هنری انقلاب اسلامی استان کردستان بیان کرد: قطب‌الدین صادقی، حسین پاکدل و مهرداد رایانی مخصوص سه داور بخش نهایی انتخاب آثار هستند و قرار است که از میان ۴۵ اثر رسیده، آثار برتر از طریق فیلم های ارسالی مورد ارزیابی قرار گیرند.
وی یادآور شد: نخستین دوره جایزه بزرگ «سرو» برای نخستین بار در کشور و در بخش‌های نمایشنامه، کارگردانی، بازیگری مرد و بازیگری زن، طراحی صحنه و موسیقی و نمایش برگزیده به منظور تجلیل از فعالان تئاتر دفاع مقدس انقلاب اسلامی و مقاومت در سال ۹۸، به همت انجمن تئاتر انقلاب و دفاع مقدس بنیاد فرهنگی روایت فتح برگزار می‌شود.
مرادی با اشاره به فعالیت های متعدد نمایشی یونس صحرارو هنرمند شایسته شهرستان قروه، گفت: یونس صحرا رو طی سالهای اخیر حضوری فعال و موفق در جشنواره های استانی، منطقه ای و ملی داشته است.
وی به اجرای عمومی نمایش های مختلف از سوی یونس صحرارو اشاره کرد و افزود: وی در کنار حضور در رویدادهای تئاتر، در حوزه اجرای عمومی نیز حضوری موفق داشته و در دو سال اخیر چندین نمایش از جمله اتوبان سکوت، روزهای بی قوام، عطف به سبز و … را اجرای عمومی داشته است.
رئیس حوزه هنری انقلاب اسلامی استان کردستان گفت: در کنار این مهم از سال ۱۳۹۶ یونس صحرارو به عنوان مسئول دفتر تئاتر بچه های مسجد در شهرستان قروه فعالیت می کند و در سال ۹۷ در جشنواره ملی تئاتر بچه های مسجد کشور به عنوان نخست دست پیدا کرد.

48

hotnewsخبر3 ماه پیش • dahio.com • 0

برچسب‌ها

, , ,


دیدگاهتان را بنویسید