به گزارش خبرآنلاین از کرمان، مسعود شهسواری در دیدار با محمدجواد فدایی استاندار کرمان با بیان اینکه محیط زیست سازمان حاکمیتی با وظایف مشخص است اظهار داشت: متاسفانه با اتفاقاتی که در ۱۰ سال گذشته افتاده عملا نه مسائل محیط زیست در کشور برطرف شده و نه تولیدکنندگان راضی هستند.

وی با اشاره به اینکه صندوق ملی محیط زیست با الهام از دیگر کشورها در کشور ما تشکیل شده است افزود: هدف از تشکیل این صندوق این است که مباحث اجرایی و اقتصادی در کنار سازمان محیط زیستی دولت باشند.

رئیس هیئت مدیره صندوق ملی محیط زیست با بیان اینکه در صندوق ملی محیط زیست اساسنامه تعریف شده و این اساسنامه تسهیلگر است و مباحث ملی را دنبال می‌کند گفت: هفت نفر از وزرا در این صندوق عضو هستند.

وی با ابراز اینکه اساسنامه صندوق به ما اجازه می‌دهد که صندوق ملی محیط زیست کمک بگیرد افزود: صندوق ملی محیط زیست فقط می‌تواند این کمک‌ها را در بحث محیط زیستی هزینه کند.

شهسواری با اشاره به اهداف صندوق ملی محیط زیست در استان کرمان گفت: پیشنهاد ما این است که حمایت و کمک‌های دریافتی این صندوق در استان در خود استان هزینه شود و چرخش مالی در صندوق استانی در خود استان باشد.

وی با عنوان اینکه در هفته محیط زیست قرار داریم و شعار امسال هفته محیط زیست در کشور “جهش تولید، حفظ محیط زیست، برای توسعه پایدار ایران”  است یادآور شد: استانداران کرمان در ۴۰ سال گذشته همواره در زمینه توسعه حامی محیط زیست بودند.

رئیس هیئت مدیره صندوق ملی محیط زیست با اشاره به اینکه بحث پسماندهای صنعتی در کشور تعطیل مانده است گفت: شهرک‌های صنعتی باید ایجاد شده و پسماندهای حوزه صنعت و معدن باید بازیافت شود.

وی با اشاره به اهمیت احداث سایت پسماندهای صنعتی در کشور بیان کرد: این کار هم اشتغال‌زایی به‌دنبال داشته و هم می‌توان این پسماندها را تبدیل به تولیدات جدید غیرآلاینده و قابل مصرف کرد.

شهسواری با بیان اینکه احداث سایت پسماندهای صنعتی جاذبه سرمایه‌گذاری و توجیه اقتصادی دارد گفت: احداث سایت پسماندهای صنعتی را در یزد و آذربایجان آغاز کردیم و به‌دلیل ظرفیت بالای استان کرمان در بخش صنعت و معدن زمینه همکاری در بحث پسماندهای صنعتی در این استان وجود دارد.

48

hotnewsخبر3 ماه پیش • dahio.com • 3


دیدگاهتان را بنویسید