«جهان با من برقص» در نخستین نمایش بین المللی در بخش مسابقه فیلم های اول جشنواره بین المللی فیلم شب های سیاه تالین به روی پرده رفت.
به گزارش سینماسینما، روز گذشته، «جهان با من برقص»، نخستین فیلم بلند سروش صحت، در جشنواره تالین، در دو نوبت، به ترتیب برای اصحاب رسانه و حرفه ای های صنعت سینما و سپس برای تماشاگران، به نمایش در آمد.
بنا به گزارش دریافتی، پس از تشویق ممتد تماشاگران، سروش صحت (کارگردان و فیلمنامه نویس)، ایمان صفایی (فیلمنامه نویس) و علی مصفا (بازیگر) در جلسه پرسش و پاسخ حاضر شدند، اما بیش از پرسش های متوالی، با اظهار نظرهایی تحسین آمیز مواجه شدند که فیلم را در قالب تجربه ای نوین برای ارائه تصویری نو از ایران و سینمای ایران ارزیابی می کردند و مورد توجه قرار می دادند.
این فیلم به تهیه کنندگی محمد رضا تختکشیان و پخش بین المللی شرکت ایریماژ که پیش از این در سی و هشتمین جشنواره جهانی فیلم فجر جایزه بهترین کارگردانی و دیپلم افتخار بهترین بازیگر مرد را دریافت کرده بود، در نمایش افتتاحیه بین المللی در جشنواره فیلم تالین – که طبق تقویم فیاپف، یکی از پانزده رویداد رقابتی فیلم های بلند (به اصطلاح جشنواره های الف) به حساب می آید – در بخش رقابتی فیلم های اول حضور دارد.
بیست و سومین دوره جشنواره بین المللی فیلم شب های سیاه تالین از ۲۴ آبان تا ۱۰ آذر سال جاری در کشور استونی برگزار می شود.

hotnews • دسته‌بندی نشده • 9 ماه پیش • dahio.com • 28


دیدگاهتان را بنویسید