حجت‌الاسلام والمسلمین حسن روحانی پیش از ظهر پنجشنبه از طریق ویدیو کنفرانس دستور آغاز بهره‌برداری از ۲ طرح تولیدی کنسانتره آهن صنایع معدنی فولاد سنگان و واحد تولیدی گندله آهن شرکت توسعه فولاد سناباد در خراسان رضوی صادر کرد.

رییس جمهوری همچنین در ارتباط تصویری با استان اصفهان طرح افزایش ظرفیت تولید یخچال و فریزر و بومی‌سازی اجزا و قطعات لوازم خانگی گروه صنعتی «انتخاب» و واحد تولیدی گلوکز نشاسته شرکت «شهدینه آران هشت بهشت» در این استان افتتاح کرد.

کنسانتره‌سازی فولاد سنگان (فولاد مبارکه) به ظرفیت تولید ۵ میلیون تن با سرمایه‌گذاری ارزی ۱۵۰ میلیون یورویی و سرمایه‌گذاری ریالی ۸۰۰ میلیارد تومانی به بهره‌برداری رسید که میزان اشتغال مستقیم آن ۵۰۰ نفر و غیرمستقیم آن ۳ هزار نفر است.

طرح گندله‌سازی ۲.۵ میلیون تنی سناباد نیز با سرمایه‌گذاری ثابت ۱۹۰ میلیارد تومانی و ۹۰۰ میلیون یوانی (شامل ۸۵۰ میلیون یوان یوزانس سه ساله) که به بهره‌برداری رسید برای ۲۸۰ نفر به صورت مستقیم اشتغال‌زایی می‌کند.

در طرح توسعه گروه انتخاب به ظرفیت سالیانه ۳۰۰ هزار دستگاه یخچال و فریزر در شهرک صنعتی مورچه‌خورت اصفهان به بهره‌برداری رسید  میزان سرمایه‌گذاری ثابت آن ۲.۵ میلیون دلار و در مجموع ارزی و ریالی ۴۰ میلیارد تومان است و برای ۱۰۰ نفر اشتغال‌زایی مستقیم می‌کند.

طرح «بومی‌سازی اجزا و قطعات لوازم خانگی» نیز با ظرفیت ۲ میلیون عدد و سرمایه‌گذاری ۴۶ میلیارد تومانی و اشتغالزایی ۱۷۰ نفری توسط گروه صنعتی انتخاب به بهره‌برداری می‌رسد.

طرح تولید نشاسته، گلوکز، روغن ذرت و گلوتن شرکت شهدینه آران هشت بهشت نیز با ظرفیت تولید سالیانه ۹۵ هزار تن در شهرستان شاهین‌شهر و میمه به بهره‌برداری رسید که برای ۳۰۰ نفر اشتغال‌زایی مستقیم می کند؛ میزان سرمایه‌گذاری ثابت در این طرح ۳۳۵ میلیارد تومان و ۱۲.۸ میلیون دلار بوده است.

۲۳۲۱۵

hotnewsخبر7 ماه پیش • dahio.com • 0

برچسب‌ها

,


دیدگاهتان را بنویسید