افزایس سرسام آور هزینه بیماران ام اس

افزایس سرسام آور هزینه بیماران ام اس
مدیر عامل انجمن ام اس آذربایجان غربی گفت: آذربایجان غربی رتبه ششم ابتلا به ام اس را در کشور دارد.
به گزارش : سمیه زارع اظهار کرد: نزدیک به ۳۸۰۰ نفر در استان به بیماری ام اس مبتلا هستند و استان رتبه ششم ابتلا به ام اس را در کشور دارد.
 
مدیر عامل انجمن ام اس آذربایجان غربی با اشاره به اینکه این بیماری مسری نیست و امر وراثت  در آن دخالت کمی دارد، تصریح کرد: بیماری ام اس، بیماری است که ریشه در مغز و اعصاب داشته و دارای علائم مختلفی از جمله دو بینی یا تاری دید، مور مور شدن دست‌ها و پاها، از دست دادن عدم تعادل و بی اختیاری، سرگیجه، مشکلات مربوط به مثانه و اختلال در عملکرد جنسی است.
 
زارع با اشاره به اینکه حمایت های دولت و مسئولین از بیماران ام اس خیلی کم است و تخفیف معاونت غذا و دارو هم برای بیماران ام اس حداقل است، خاطرنشان کرد:  بیشتر دارو های بیماران ام اس خارجی بوده و تحت پوشش بیمه نیستند به همین علت  در ماه‌های اخیر با افزایش قیمت ارز و تحریم ها هزینه دارو و درمان بیماران ام اس به شدت افزایش یافته است.
 
وی ادامه داد: به طور متوسط هزینه دارو برای بیماران ام اسی ماهانه یک تا ۱٫۵ میلیون تومان است که با توجه به افزایش هزینه داروهای خارجی این مبلغ بسته به نسخه تجویزی و دز استفاده از داروهای خارجی در هر فرد متغیر است.
 
زارع به مشکلات و دغدغه‌های انجمن و بیماران ام اس آذربایجان غربی اشاره کرد و گفت: به دلیل رشد ۱٫۵ درصدی بیماری ام اس در استان، بیماران استان نیازمند احداث کلینیک‌ها و مجتمع های مجهز، درمانگاه‌ها و آزمایشگاه‌ها مخصوص با فیزیوتراپی هستند.
 
مدیرعامل انجمن ام اس آذربایجان غربی، مسئبه اشتغال را از دیگر مشکلات بیماران ام اس دانست و افزود: با وجود اینکه بیماران ام اس اکثرا قشر جوان و تحصیل کرده جامعه هستند ولی کارفرمایان  به دلیل خستگی زود رسی که این افراد دارند از استخدام این بیماران خودداری می‌کنند.
ایسنا

منبع

شاید دیگر مطالب را هم دوست داشته باشد

نوشته افزایس سرسام آور هزینه بیماران ام اس اولین بار در آموزش ، سلامت، مطالب سینما و فناوری. پدیدار شد.

hotnewsسلامت2 سال پیش • dahio.com • 75


دیدگاهتان را بنویسید