افزایس سرسام آور هزینه بیماران ام اس

افزایس سرسام آور هزینه بیماران ام اس
مدیر عامل انجمن ام اس آذربایجان غربی گفت: آذربایجان غربی رتبه ششم ابتلا به ام اس را در کشور دارد.
به گزارش : سمیه زارع اظهار کرد: نزدیک به ۳۸۰۰ نفر در استان به بیماری ام اس مبتلا هستند و استان رتبه ششم ابتلا به ام اس را در کشور دارد.
 
مدیر عامل انجمن ام اس آذربایجان غربی با اشاره به اینکه این بیماری مسری نیست و امر وراثت  در آن دخالت کمی دارد، تصریح کرد: بیماری ام اس، بیماری است که ریشه در مغز و اعصاب داشته و دارای علائم مختلفی از جمله دو بینی یا تاری دید، مور مور شدن دست‌ها و پاها، از دست دادن عدم تعادل و بی اختیاری، سرگیجه، مشکلات مربوط به مثانه و اختلال در عملکرد جنسی است.
 
زارع با اشاره به اینکه حمایت های دولت و مسئولین از بیماران ام اس خیلی کم است و تخفیف معاونت غذا و دارو هم برای بیماران ام اس حداقل است، خاطرنشان کرد:  بیشتر دارو های بیماران ام اس خارجی بوده و تحت پوشش بیمه نیستند به همین علت  در ماه‌های اخیر با افزایش قیمت ارز و تحریم ها هزینه دارو و درمان بیماران ام اس به شدت افزایش یافته است.
 
وی ادامه داد: به طور متوسط هزینه دارو برای بیماران ام اسی ماهانه یک تا ۱٫۵ میلیون تومان است که با توجه به افزایش هزینه داروهای خارجی این مبلغ بسته به نسخه تجویزی و دز استفاده از داروهای خارجی در هر فرد متغیر است.
 
زارع به مشکلات و دغدغه‌های انجمن و بیماران ام اس آذربایجان غربی اشاره کرد و گفت: به دلیل رشد ۱٫۵ درصدی بیماری ام اس در استان، بیماران استان نیازمند احداث کلینیک‌ها و مجتمع های مجهز، درمانگاه‌ها و آزمایشگاه‌ها مخصوص با فیزیوتراپی هستند.
 
مدیرعامل انجمن ام اس آذربایجان غربی، مسئبه اشتغال را از دیگر مشکلات بیماران ام اس دانست و افزود: با وجود اینکه بیماران ام اس اکثرا قشر جوان و تحصیل کرده جامعه هستند ولی کارفرمایان  به دلیل خستگی زود رسی که این افراد دارند از استخدام این بیماران خودداری می‌کنند.
ایسنا

منبع

بخوانید:  با این دمنوش چهره ای جوان داشته باشید

شاید دیگر مطالب را هم دوست داشته باشد

نوشته افزایس سرسام آور هزینه بیماران ام اس اولین بار در آموزش ، سلامت، مطالب سینما و فناوری. پدیدار شد.

hotnewsسلامت8 ماه پیش • dahio.com • ۲۰


دیدگاهتان را بنویسید