؛ مهدی تاج در گفت و گو با برنامه بدون تعارف تلویزیون اظهار داشت: برای قلبم رفته بودم خارج و نمی دانم در بیمارستان این بیماری کرونا را گرفتم یا نه اما  وقتی تستم مثبت شد در بیمارستان بستری شدم.

وی در پاسخ به این سوال که چه مدت از ریاستش در فدراسیون باقی مانده بود که استعفا داد، عنوان کرد: حدود 5 ماه باقی مانده بود و دو سال پیش مصاحبه کردم، از من پرسیدید چه چیز موجب می شود که از فدراسیون بروی و من گفتم حالا هستم مگر اینکه توصیه پزشک باشد. 

تاج در مورد اینکه گفته می شود بحث پزشکی در میان نبوده و به خاطر ویلموتس استعفا داده اید گفت: من در مورد ویلموتس توضیح می دهم که نقطه ضعف فدراسیون بود یا قوت.

وی در پاسخ این سوال که چه کسی ویلموتس را معرفی کرده است، عنوان کرد: ویلموتس  ر کسی معرفی نکرد. آقای وزیر به من نامه ای زد و کسی به او معرفی کرده بود. طبیعی هم هست. وزیر زیر نامه زده است آقای تاج جهت بررسی و بهره برداری لازم و شرایط ولیموتس را توضیح داده بودند. 

رئیس سابق فدراسیون فوتبال در خصوص اینکه چه کسی ویلموتس را به وزیر پیشنهاد داده بود، توضیح داد: مرکز فرهنگی ایران و هلند این نامه را زده بود. ویلموتس، رنار و لوپتگی توسط این مرکز پیشنهاد شده بود. گفته بودند اینها بهترین هستند. 

تاج در ارتباط با اینکه ویلموتس گزینه چندم در این نامه بوده گفت: او گزینه سوم بود و بعد از اینکه لوپتگی و رنار را صرف نظر کردیم، سراغ ویلموتس رفتیم. او در فوتبال ما جواب نداد. تصور خودم و عده ای دیگر این بود که وی آسیا را خوب نمی شناخت. بازی با بحرین گل خوردیم و هرکاری کردیم تیم ملی نتوانست گل بزند. 

وی در مورد رقم قرارداد ویلموتس افزود: قرارداد او دو میلیون و دویست هزار دلار بود. چیزی که بیش از 30 برنامه تلویزیونی و رادیویی گفتند چرا قرارداد را اعلام نمی کنند. 

تاج در مورد بند قرارداد این مربی مبنی بر اینکه چه او خودش فسخ کند چه فدراسیون ما باید سه ماه ضرر و زیان باید به این مربی بدهیم عنوان کرد: این اتفاقا شاه بیت موضوع است. در یک برنامه تلویزیونی کارشناسی بود و به شدت به فدراسیون حمله کردند و می گفتند حداقل سواد هم نداشتند اما ما زرنگی کردیم و گفتیم اگر ما اخراج کردیم سه ماه ضرر می دهیم و اگر تو فسخ کردی باز ما سه ماه را می دهیم. این ظرافت این قرارداد است.

مجری برنامه با بیان اینکه حرف شما به این معنا است که با او توافق کردید به جای اینکه قرارداد کامل را بدهید زمان اخراج هم فقط سه ماه به او غرامت می دهید تاج تایید کرد و گفت: درست است. این بند قرارداد هم وزیر ورزش قرار داد. این بند به نفع ما شد. اگر این سه ماه را در قرارداد نداشتیم چون پولش را نتوانسته بودیم به ضرر ما می شد. حالا چرا ما پول او را نتوانستیم بدهیم؟

وی اضافه کرد: بعد از قرارداد با او آمریکا ما را در 6 مورد تحریم ظالمانه کرد. سه تا تحریم مستقیم بانک های عامل بودند که یک بانک، بانک معرفی شده ویلموتس بود و تعاملات اعتبار اسنادی. تحریم های جدید آمریکا موجب شد فیفا یک سنت هم نتوانست به ما بدهد و هنوز هم نداده اند. ای اف سی هم نتوانسته به ما پول بدهد. این تحریم های جدید آمریکا مانع از این شد تا از طریق فیفا بتوانیم پولش را بدهیم.

تاج در پاسخ به این سوال که ویلموتس چند وقت سرمربی تیم ملی بود، گفت: او 8 ماه سرمربی تیم ملی بود. ما در این مدت دو میلیون یورو به وی دادیم. یک میلیون و سیصد هزار  یورو حقوق خودش بود. اگر سال دوم می ماند دو میلیون و دویست باید به او پرداخت می کردیم. 

وی در ادامه با اشاره به اینکه پیش از این گفته بود این مربی نجیب است و بابت همین حرفم مورد انتقاد قرار گرفتم توضیح داد: ویلموتس واقعا چهار ماه صحبت از حقوق نکرد و هفت ماه بابت حقوقش صبر کرد.

تاج در جواب به این پرسش که پول ولیموتس را چه کسی داد گفت: شرکت شصتا. وی در ادامه در خصوص اینکه چرا این شرکت پول را داده و انتقاد هست که چرا باید پول او از کارگران پرداخت شود، اظهار داشت: او خودش که نکرد. او گفت باید نامه بزنیم به ستاد بحران و تحریم. ستاد بحران هم شامل معاون اول و 9 کابینه دولت را دارد. بر اساس مصوبه ستاد تحریم پرداخت دستمزد سرمربی تیم ملی از محل منابع شرکت های زیر مجموعه های شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی مصوب شد. فدراسیون فوتبال باید از محل مطالباتش از فیفا این پول را برمی گرداند. اصلا درخواست وزیر به معنای قرض است. 

رئیس اسبق فدراسیون فوتبال در مورد اینکه ویلموتس بادیگارد داشت و انتقاد شده بود پول بادیگارد این مربی هم از جیب مردم تامین شد، تصریح کرد: او یک مسئول دفتر داشت و یک روزنامه اسم او را گذاشت بادیگارد. هیکلش بادیگاری بود و همه از فردا همین لقب را دادند. یک ریال هم از ما پول نگرفت. یک بار برای ویلموتس بنز گرفتند و ان هم روزی بود که برای اولین بار وارد ایران شد. این چه چیزی است که باید چندین بار جواب بدهیم. ماشینی که در اختیار کی روش بود در اختیار او هم قرار گرفت. هنوز هم هست. در هتل بود و خانه هم نداشت. 

وی در خصوص اینکه ویلموتس مدعی شده فدراسیون سر او کلاه گذاشته و در بلژیک قرارداد دیگری مقابل او قرار دادند و در تهران قرارداد دیگری مقابل او قرار گرفته توضیح داد: اصلا در شان ما نیست سر کسی کلاه بگذاریم. اگر او این حرف را زده است بی خود گفته است. خودش و وکلایش قرارداد را خواندند و امضا کردند. او دنبال پول است و یک عده ای هم داخل کشور به جای اینکه از ما دفاع کنند سفت می گویند ویلموتس باید پول را بگیرد. سیصد هزار یورو هم باید به ما پس بدهد چون می خواستم برگردد. 

تاج در جواب به این سوال که ‌آخر این ماجرا این می شود که ویلموتس از ما غرامت می گیرد که وی گفت: نه او نمی تواند از ما غرامت بگیرد. 

رئیس اسبق فدراسیون در خصوص اینکه گفته می شود اطراف فدراسیون آقازاده بوده گفت: آقازاده به ما ویلموتس را معرفی نکرد و اینکه کجا آقازاده هست من نمی دانم اما سر این ماجرا آقازده ای در کار نبود.

تاج در ارتباط با اینکه سازمان بازرسی می خواهد به این قرارداد ورود کند، تاکید کرد: خوب است اگر بیایند و همین ها را توضیح می دهیم واگر در مورد پرسپولیس و استقلال هست خودشان باید جوابگو باشند. 

رئیس اسبق فدراسیون تاکید کرد تیم ملی می تواند به جام جهانی برود و همچنین گفت : با مربی ایرانی هم می توانیم به جام جهانی برویم.

43257

hotnewsخبر1 سال پیش • dahio.com • 3

برچسب‌ها

, , , ,


دیدگاهتان را بنویسیدمطالب پیشنهادی

حقایق جالب درباره تابستان

شاید شما هم از آن دسته آدم‌هایی که باشید که فصل مورد علاقه‌شان تابستان است، اما حتی اگر این فصل و گرمای آن را دوست ندارید این لیست از عجایب/… [...]

نوشیدنی های خنک تابستانی

نوشیدن یک نوشیدنی خنک تابستانی در گرمای آفتاب تابستان معنای دوباره زندگیست. البته نوشیدن نوشیدنی های خنک تابستانی به جز لذت، نقش دیگری هم دارد. نوشیدن آب، آب‌میوه و نوشیدنی‌های… [...]

۸ حقیقت جالبی که درباره سلبریتی‌ها نمی‌دانستید

گاهی اوقات حقایق می‌توانند عجیب‌تر از تخیلات و داستان‌ها باشند. از عادت‌ها، سرگرمی‌ها و گذشته افراد مشهور و سلبریتی‌ها خبر دارید؟ در این پست با برخی از آن‌ها آشنا خواهید… [...]

۷ تا از قدیمی ترین گیاهان زنده جهان

برای انسان امروز دانستن داستان زندگی کره زمین جذاب و حیاتی است، اما عمر علوم طبیعی و تکنولوژی‌ای که بتوان با کمک آن زمین و طبیعت را مطالعه کرد نسبت… [...]

فیلم‌هایی که آدم‌های خوب داستان قربانی می‌شوند!

فیلم‌هایی که آدم‌های خوب داستان قربانی می‌شوند! در تاریخ سینما فیلم‌های زیادی وجود دارد که مخاطب با یک شخصیت کاملاً اخلاقی روبه‌رو است اما همیشه این آدم‌های خوب داستان قهرمان… [...]
ترندها