دکتر نصرالله صالحی، در مراسم افتتاحیه مرحله دانشگاهی هشتمین دوره مناظرات دانشجویی دانشگاه فرهنگیان استان البرز ضمن خیر مقدم به مهمانان گفت: تقارن شروع ترم با شروع مناظرات را به فال نیک می‌گیریم، امیدواریم شروع خوبی داشته باشیم و به نتیجه خوبی برسیم و همچنین ازجهاد دانشگاهی استان البرز کمال تشکر را داریم که به دانشگاه فرهنگیان نگاه ویژه‌ای داشتند.

وی افزود: این طرح پایلوتی است برای ۳۱ استان در دانشگاه فرهنگیان، این یک امر بسیار مهم و اساسی است و امیدوارم که در دانشگاه نهادینه شود.

صالحی یادآور شد: مناظرات برای ما برنامه است، کلیدی و اصل است؛ چراکه دانشجو معلمان ما بعد از اینکه فارغ التحصیل می‌شوند، مشغول تدریس خواهند شد و در حوزه‌ی تدریس کلام، فن مناظره و مجاب کردن مخاطب مهم است.

وی ادامه داد: ما در طول دوران تحصیل دانشجویان واحدهایی تحت عنوان کارورزی داریم، امیدواریم میدان عمل گسترده شود و دانشجویان شرکت کنند، علت تشکیل این مناظرات هم این است که ما می‌خواهیم بیش از ۵۰ درصد دانشجویان را  تشویق کنیم که در این مسابقات حضور داشته باشند، دانشجویان وقتی با هم دیالوگ می‌کنند و مناظره می‌کنند در آینده و در طول دوران معلمی موفق هستند.

وی گفت: ما معلم شنونده نمی‌خواهیم بلکه معلم سخنگو می‌خواهیم و این به کار می‌آید، در استان البرز این نکته کلیدی تر است؛ چرا که ما قطب علوم اجتماعی هستیم و ابزار علوم اجتماعی زبان، بیان و کلام است این مسابقات می‌تواند دانشجویان را ورزیده تر کند.

صالحی در پایان گفت: امیدواریم که با حمایت ما و جهاد دانشگاهی این پروسه ادامه پیدا کند و بتوانیم جایگاه رفیعی در بین دانشجویان دانشگاه فرهنگیان داشته باشیم و این کار فرهنگی باعث شود که سطح دانشجو معلمان در حوزه مناظره بالاتر برود.

بخوانید:  صفحه اول روزنامه های دوشنبه 13 اسفند97

۴۶

hotnews • دسته‌بندی نشده • 3 ماه پیش • dahio.com • ۴
0


دیدگاهتان را بنویسید