رئیس هیئت مدیره انجمن صنفی کارگردانان مستند از اعطای نشان عالی این انجمن به بهترین فیلم نهمین جشنواره بین‌المللی فیلم وارش خبر داد.

به گزارش سینماسینما، محسن استاد علی ضمن اعلام خبر اعطای نشان انجمن کارگردانان سینمای مستند به بهترین فیلم جشنواره از منظر کارگردانی بیان کرد: اعطای این نشان که از زمان برگزاری جشنواره بین المللی فیلم رشد آغاز شده، قرار است در جشنواره‌های مختلف از جمله جشنواره بین‌المللی فیلم وارش نیز ادامه یابد. بدین ترتیب هیئت داوران صنف به بهترین فیلم نهمین دوره از این جشنواره از منظر کارگردانی این نشان را اهدا می‌کنند.

وی درباره معیارهای این انتخاب افزود: با توجه به موضوعی بودن بعضی از جشنواره‌ها از جمله وارش سعی می‌شود تا موضوعات و رویکردهای آن جشنواره نیز در فرآیند داوری لحاظ شود. اما آنچه مهم است و اولویت دارد، کارگردانی یک اثر و ساختار آن در انتخاب نهایی اعضای داوریست. چراکه به هر حال فیلم‌هایی که از مرحله انتخاب به مسابقه راه می‌یابند، در واقع با سیاست‌ها و موضوعات یک جشنواره موضوعی همخوان بوده‌اند و مضامین مورد نظر جشنواره را در بر می‌گیرند.

این کارگردان با اشاره به حضور و داوری سه کارگردان مستند در هیئت داوران اعطای این نشان عنوان کرد: به نظرم به دلیل اتخاذ نگاهی تخصصی به فیلم‌ها، نشان‌های اصناف می‌تواند مهم و ارزشمند باشد و اقدام موثری است که در چند ماه اخیر مورد تاکید این هیئت مدیره قرار گرفته است.

نهمین جشنواره بین المللی فیلم وارش با همکاری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی، استانداری مازندران و سازمان سینمایی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در مازندران برگزار می شود.

بخوانید:  آیت الله هاشمی شاهرودی درگذشت

این جشنواره سینمایی بر موضوعاتی همچون فرهنگ عامه شامل سنت‌های رفتاری، گفتاری و زیستی تاکید و دبیری آن را مهدی قربانپور برعهده دارد.

منبع: هنرآنلاین

hotnews • دسته‌بندی نشده • 6 ماه پیش • dahio.com • ۱۸


دیدگاهتان را بنویسید