به گزارش خبرآنلاین از دزفول: ۴ ماه از شیوع ویروس کرونا می‌گذرد و در کنار کادر درمانی و پرستاران طلاب و روحانیون نیز به خوبی وارد صحنه خدمت به بیماران مبتلا به کرونا شدند. ویروس کرونا این روزها مردم کل دنیا را درگیر خود کرده و در این بین شهرستان دزفول نیز از این قاعده مستثنی نیست.

با کمبود شدید نیروی انسانی در بیمارستان‌های علوم پزشکی دزفول مواجه هستیم

یوسف پریدار رئیس دانشگاه علوم پزشکی دزفول با اشاره به اینکه با اشغال ۸۵ درصدی ظرفیت بیمارستان‌ها حدود دو ماه است که در شرایط بحرانی قرار داریم، اظهار داشت: به شدت محدودیت نیروی انسانی داریم و از یک طرف باید مراقبت کنیم که دچار کمبود نیروی انسانی و ارائه خدمات نشویم و از طرفی باید مراقبت کنیم که نیروی انسانی آسیب نبینند.

وی افزود: به هر حال، با حداکثر ظرفیت خدمات ارائه می‌شود و تاکنون موردی نداشتیم که فردی نیاز به تخت داشته باشد و برگشت داده شود اما زمانی که ۸۰ تا ۸۵ درصد ظرفیت بیمارستان اشغال شود عملاً می‌گوییم شرایط بحرانی است و حدود دو ماه است که در این شرایط به سر می‌بریم.

نوراله‌ کرم‌نژاد مسئول گروه جهادی قرارگاه قمر بنی‌هاشم در دزفول، با بیان اینکه کمک به سیستم بهداشت و درمان را رسالت گروه‌های جهادی می‌دانیم، اظهار داشت: با توجه به اوضاع بحرانی کرونا در دزفول و خستگی کادر درمان تصمیم گرفته شد گروه‌های جهای برای کمک به سیستم بهداشت و درمان بیمارستان بزرگ دزفول و کمک به بیماران بستری مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های دزفول وارد میدان شوند.

حضور طلاب جهادی در تدفین اموات کرونایی دزفول

وی با بیان اینکه تعداد نفراتی از گروه‌های جهادی قم و تهران عازم دزفول شده‌اند، افزود: چند نفر از طلاب‌ گروه‌های جهادی از قم و تهران برای کار تدفین اموات کرونایی و همچنین کمک به کادر درمان در بیمارستان وارد شهرستان دزفول شده‌اند.

مسئول گروه جهادی قرارگاه قمر بنی‌هاشم با بیان اینکه کادر درمان به خاطر اوضاع بحرانی کرونا در دزفول دچار خستگی شده‌اند و جهادگران پا به پای مدافعان سلامت در مسیر مبارزه با کروناهستند،گفت: طبق برنامه‌ریزی شده تا آخر هفته نیروهای جهادگر از استان‌های مشهد، تهران و اصفهان به صورت داوطلبانه برای کمک به بیماران کرونایی وارد شهرستان دزفول می‌شوند و تعداد نیروهای جهادی کمکی به ۲۰ نفرمی‌رسد.

مسئول گروه جهادی قرارگاه قمر بنی‌هاشم با بیان اینکه بیش از ۱۲۳ نفر از کادر درمان دزفول به کرونا مبتلا شده‌اند افزود: نیاز است گروه‌های جهادی و مردم به مانند هشت سال دفاع مقدس پای کار بیاییند تا به فضل خدا این شرایط بحرانی را کنترل کنیم.

حفط روحیه بیماران کرونایی مهم‌ترین هدف طلاب جهادگر و گروه‌های جهادی مردمی است

مسئول گروه جهادی قرارگاه قمر بنی هاشم، افزود: هدف از حضور در بیمارستان‌ها کمک به بیماران کرونایی و روحیه‌دهی به این عزیزان است، طلاب و روحانیون همواره به رسالت خود عمل کردند و همواره یار و پشتیبان نطام اسلامی مردم هستند.

وی در ادامه، گفت: از مردم و جوانان گروه‌های مردمی تقاضا داشته برای کم به کادر درمان و بیماران مبتلا به کرونا وارد میدان شوند، بیمارن در کنار خدمت‌رسانی نیازمند روحیه هستند که ما تلاش می‌کنیم با حضور و خدمت و صبحت با بیماران کرونایی روحیه آنها حفط شود و بیماری آنها بهبود پیدا کند.

مسئول گروه جهادی قرارگاه قمر بنی هاشم گفت: از همه مردم جوانان، گروه‌های مردمی و جهادی که می‌توانند در این امر خداپسند کمک کنند و همیار سلامت باشند تقاضا داریم نام و نام خانوادگی، شماره تماس و کد ملی خود را به شماره ۰۹۹۰۲۶۰۴۸۲۰ جهت ثبت نام ارسال کنند.

وی در پایان با اشاره به سایر فعالیتهای این گروها بیان داشت: جهادگران شهر دزفول با تشکیل قرارگاه جهادی قمر بنی هاشم (ع) با هدف جهاد برای سلامت با حضور در بیمارستان بیماران کرونایی دزفول تجهیزات بیمارستانی و ضدعفونی و همچنین آبمیوه برای بیماران و کادر درمان آماده می‌کنند.

48

hotnewsخبر7 ماه پیش • dahio.com • 0

برچسب‌ها


دیدگاهتان را بنویسید