به گزارش پایگاه اینترنتی هیل، «هالی سویفر» مدیر اجرایی شورای دموکراتیک یهودیان آمریکا اعلام کرد علی‌رغم اقدامات دولت دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا برای حمایت از رژیم صهیونیستی، بسیاری از یهودیان آمریکا به شدت مخالف او هستند.

وی گفت: جدا از حمایت‌های ترامپ از اسرائیل، جامعه یهودیان آمریکا به شدت اقدامات وی را رد می‌کنند. آن‌ها به طور مداوم در سال‌های ۲۰۱۶ و ۲۰۱۸ مخالفت خود را با او اعلام کرده‌اند و این روند در [انتخابات] سال ۲۰۲۰ نیز تکرار خواهد شد.

رئیس جمهور آمریکا به طور رسمی سفارت آمریکا را از تل آویو به قدس اشغالی منتقل کرد و از توافق هسته‌ای ایران که به شدت مورد انتقاد رژیم صهیونیستی بود، خارج شد. او دو ماه قبل نیز حاکمیت اسرائیل بر بلندی‌های اشغالی جولان را به رسمیت شناخت.

این مقام آمریکایی افزود: با تداوم سیاست خارجی ترامپ، احتمال اینکه جمهوری خواهان حمایت جامعه یهودیان را از دست بدهند، بیشتر می‌شود.

ترامپ پیشتر با اشاره به روابط نزدیکش با بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر رژیم صهیوینستی مدعی شد که جامعه یهودیان بیش از هر جامعه دینی در آمریکا از او حمایت می‌کنند.

سویفر گفت: اظهارات ترامپ به صراحت دروغ است. در واقع، حزب جمهوری خواه از زمان انتخاب ترامپ، حمایت جامعه یهودیان را از دست داده است. آن‌ها باید نگران باشند.

310311

hotnewsسایر1 سال پیش • dahio.com • 39


دیدگاهتان را بنویسید