این مقام ناشناس به وال استریت ژورنال خبر داد، «رئیس‌جمهور ترامپ در جریان این حادثه قرار گرفته و او به همکاری نزدیک با تیم امنیت ملی خودش برای رصد اوضاع ادامه می‌دهد».

این مقام آمریکایی درباره اینکه از نظر واشنگتن چه گروهی مسوول حملات راکتی به پایگاه «K1» در کرکوک عراق است، اظهارنظری نکرده اما بنا بر گزارش وال استریت ژورنال، «ارتش آمریکا دارد روی ارتباط احتمالی این حمله با کتائب حزب‌الله که یک گروه شیعه مورد حمایت ایران است، تمرکز می‌کند».

طبق گفته مقام‌های ارتش آمریکا، حمله روز جمعه به پایگاه «K1» یازدهمین حمله راکتی طی دو ماه اخیر به محل استقرار نظامیان آمریکایی در پایگاه‌های نظامی عراق بوده است

وال استریت ژورنال در ادامه گزارش خود درباره حملات راکتی به پایگاه «K1» مدعی شد: جراحت چهار نظامی آمریکایی که در این حمله زخمی شدند، جدی نبوده است و یک عراقی هم زخمی شده است».

به دنبال حملات راکتی به پایگاه نظامی آمریکایی‌ها در کرکوک، یک افسر وزارت دفاع عراق، شنبه‌شب (دیشب) از سفر کوتاه «مایک پامپئو» وزیر امور خارجه آمریکا به عراق خبر داد.

این منبع نظامی گفت: «مایک پامپئو برای مدتی بسیار کوتاه به پایگاه هوایی عین الاسد در استان الانبار رفته جایی که نظامیان آمریکایی در آنجا حضور دارند». به گفته این منبع، وزیر خارجه آمریکا با فرماندهان ارتش کشورش گفت‌وگو کرده اما از محتوای صحبت‌های او اطلاعی در دست نیست.

310311

hotnews • دسته‌بندی نشده • 9 ماه پیش • dahio.com • 29

برچسب‌ها


دیدگاهتان را بنویسید