از سنندج، جشنواره فیلم هامبورگ که سی و ششمین دوره خود را برگزار می کند یکی از معتبرترین و مهمترین جشنواره های جهانی در زمینه فیلم کوتاه محسوب می گردد.
بنا به این گزارش؛ جشنواره فیلم هامبورگ مختص فیلم های کوتاه تا ۳۰ دقیقه می باشد و در این دوره در بخش موضوعی خود با عنون”سه دقیقه به سرعت” فیلم های کوتاه کمتر از سه دقیقه را نیز داوری کرده است.
فیلم کوتاه ۱۰۰ ثانیه ای “کوه” با هدف کاهش آسیب های اجتماعی به تهیه کنندگی حوزه هنری استان کردستان روایتگر رویای یک پسر بچه ی کولبر در دامنه ی یک کوه است.
این فیلم پیش از این در هفت جشنواره بین المللی دیگر حضور و به نمایش در آمده است.

جشنواره هامبورگ که قرار بود از ۱۳ تا ۱۹ خرداد در هامبورگ برگزار گردد، بخاطر ویروس کرونا به تعویق افتاد و قرار است در تاریخ ۶ تا ٩ نوامبر سال جاری(۱۶ تا ۱۹ آبان) در هامبورگ آلمان برگزار شود.

تیمور قادری متولد ۱۳۶۹شهرستان کامیاران دارای مدرک تحصیلی کارشناسی علوم تربیتی است که در زمینه فیلم های کوتاه و مستند فعالیت می نماید در بیش از ۳۰۰ جشنواره داخلی و خارجی نیز حضور داشته است.

آثار این کارگردان جوان کردستانی تاکنون بیش از ۵۰ جایزه داخلی و بین المللی را کسب کرده است و دو بار جایزه جشنواره خوارزمی برای مجموعه داستان های ‘تابستان سرد’ و ‘آدرسی که من گم شده ام’ را بدست آورده است.

تیمور قادری از سال ۸۶ و در سن ۱۶ سالگی با ساخت فیلم کوتاه ‘مجوز’ که برنده تندیس طلایی جشنواره کودکان شد، کار فیلمسازی را آغاز کرد. 

از جمله آثار این فیلمساز می توان به فیلم های ” می خورد بر بام خانه”،” آغوش”، ” توت”، 
چیدن سپیده دم”، مستند” گاندو” که در سیستان وبلوچستان تهیه نموده، اشاره کرد.

48

hotnewsخبر1 ماه پیش • dahio.com • 1


دیدگاهتان را بنویسید