هنرمند جوان خراسانی ضمن اهدای قطعه خود در جشنواره ملی موسیقی جوان به خسروی آواز ایران، محمدرضا شجریان، برای استاد موسیقی سنتی ایران سلامتی آرزو کرد.

به گزارش سایت خبری و تحلیلی «موسیقی ایرانیان»، پرونده رقابت‌های بخش نواحی سیزدهمین جشنواره ملی موسیقی جوان در حالی بسته شد که در آخرین روز رقابت‌های این بخش که از مهمانان ویژه ای نظیر علی ترابی و محمدرضا درویشی میزبانی می‌کرد، هنرمندان خراسانی به روی صحنه رفتند.

قسمت سوم و پایانی این بخش از جشنواره موسیقی ملی جوان به موسیقی خراسان در بخش های  آواز، دایره و دهل اختصاص داشت که در بخش آواز، مبین درپور، کیان واحدی، محمدامین امینی خلیلی و محمد حسن زاده از رده سنی الف و عبدالرحمان باطوری از رده سنی ب و همچنین عباس اعظمی چشم سرخ، محمد غیبی یوسف آبادی و محسن کریمی از رده سنی ج مقابل هیات داوران قرار گرفتند و به نغمه سرایی پرداختند.

مبین درپور که علاوه بر صدای خوشش ساز دلنشینی هم می‌نوازد پس از اجرای رسمی خود در مقابل هیات داوران قطعه آوازی را ضمن آرزوی سلامتی تقدیم محمدرضا شجریان کرد.

سیزدهمین جشنوارۀ ملی موسیقی جوان با دبیری هومان اسعدی و با مشارکت اساتید موسیقی کشور توسط انجمن موسیقی ایران، با حمایت معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، دفتر موسیقی و با همکاری بنیاد رودکی از تاریخ ۵ مردادماه تا ۵ شهریورماه سال جاری در تالار رودکی تهران برگزار خواهد شد.

bahmankhanموسیقی10 ماه پیش • dahio.com • 32


دیدگاهتان را بنویسید