حساسیت به رنگ مو، اندازه سر این زن را ۲ برابر کرد+ تصاویر

 حساسیت به رنگ مو، اندازه سر این زن را ۲ برابر کرد+ تصاویر
بی دقتی به نحوه استفاده از رنگ مو‌های شیمیایی و سابقه وجود آلرژی سبب واکنش شدید حساسیتی دریک زن و بروز خطر مرگ در او شد.

به گزارش دانشجوی ۱۹ ساله انگلیسی به نام استلا، در اثر حساسیت به رنگ موی خود دچار واکنش حساسیتی بسیار شدید شد به طوری که ابعاد سر او دوبرابر حد طبیعی شده و درآستانه خطر نابینایی و مرگ قرار گرفت.

کارشناسان اعتقاد دارند واکنش حساسیتی در او به دلیل وجود ماده شیمیایی PPD در بیشتر رنگ مو‌های موجود دردنیاست.

 


ابعاد سر این دختر پس از قرارگرفتن مواد شیمیایی بر سر او از ۵۶ سانتی متربه ۶۳ سانتی متر دگرگون شد و دراثر تورم شدید زبان و گرفتگی گلو بلافاصله به بیمارستان منتقل و تحت درمان اورژانسی قرارگرفت.

این دختر به بررسی واکنش حساسیتی به رنگ مو پیش از استفاده ازآن نیز پرداخته بود، اما به جای بازه زمانی استاندارد ۴۸ ساعت، تنها ۳۰ دقیقه رنگ مو را برروی پوست خود آزمایش کرده بود.

 


درلحظه‌های اولیه شروع واکنش حساسیتی او به شدت دچارخارش و سوزش درناحیه پوست سرخود و ناتوانی در نفس کشیدن شد.

به دلیل شدت حساسیت پزشکان مجبور به تزریق آدرنالین به او شدند و خوشبختانه پس از چند روز التهاب برطرف شد.

کارشناسان توصیه می‌کنند افراد به ویژه بانوانی که درخانه به رنگ آمیزی مو‌های خود می‌پردازند دستورالعمل‌های استفاده از آن را به طور دقیق انجام دهند، به ویژه بازه زمانی استاندارد درج شده برای آزمایش احتمال وجود آلرژی و تست آن برروی پوست را انجام دهند.

 


در رنگ مو تعداد زیادی مواد شیمیایی به ویژه ترکیب‌های PPD وجود دارد که درافراد مستعد حساسیت می‌تواند تحریک کننده باشد.

 


حساسیت به رنگ مو می‌تواند سبب تورم و التهاب پوست بدن، ایجاد کهیر، خارش و سوزش، تنگی نفس، التهاب چشم و مواردی از این دست شود.

 


به گفته کارشناسان حساسیت به رنگ مو به ویژه رنگ مو‌های تیره بیشتر از رنگ مو‌های روشن روی می‌دهد.

متخصصان به افراد توصیه می‌کنند درصورت وجود سابقه انواع حساسیت پیش از استفاده از رنگ مو‌های شیمیایی و حتی طبیعی با پزشک متخصص ایمونولوژی مشاوره انجام دهند.

منبع

شاید دیگر مطالب را هم دوست داشته باشد

نوشته حساسیت به رنگ مو، اندازه سر این زن را ۲ برابر کرد+ تصاویر اولین بار در آموزش ، سلامت، مطالب سینما و فناوری. پدیدار شد.

hotnewsسلامت6 سال پیش • dahio.com • 604دیدگاهتان را بنویسیدمطالب پیشنهادی

۱۰ حقیقت جالب که احتمالا نمی‌دانستید! – بخش سوم

در دنیای اطراف ما بی‌شمار حقیقت جالب در حال رخ دادن وجود دارد که از آن‌ها خبر نداریم. این حقایق در زمینه‌های حیات‌وحش، انسان، معماری، غذا و … هستند که [...]

۱۰ حقیقت جالب که احتمالا نمی‌دانستید! – بخش دوم

در دنیای اطراف ما بی‌شمار حقیقت جالب در حال رخ دادن وجود دارد که از آن‌ها خبر نداریم. این حقایق در زمینه‌های حیات‌وحش، انسان، معماری، غذا و … هستند که [...]

۸ راهکار برای بیشتر مثبت فکر کردن

مثبت اندیشی از رویکردهای سالم در زندگی است و توسط بسیاری از روانشناسان توصیه می‌شود. در این مطلب از لیست‌میکس ۸ راه مثبت اندیشی را با هم مرور می‌کنیم. با [...]

با این ده کتاب، خواندن رمان تاریخی را شروع کنید!

تاریخ شاید برای خیلی از ماها موضوع موردعلاقه نباشد و میل زیادی به خواندن رمان تاریخی نشان ندهیم؛ اما کتاب‌هایی در این حوزه وجود دارند که به‌قدری هیجان‌انگیزند که ممکن [...]

واقعیت های نگران‌کننده‌ای که از آن بی‌خبرید

می‌دانستید کبد با یک ضربه ممکن است از کار بیفتد؟ یا مغز بدون جمجمه آن‌قدر نرم است که از هم می‌پاشد؟ در این لیست ده واقعیت را که هر کدام [...]
ترندها