به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، محمد مهاجری عضو شورای سردبیری خبرآنلاین در یادداشتی درباره رضا داوری‌اردکانی در اینستاگرام نوشت: «حیف که دیر او را دیدم
دیروز حدود سه ساعت با حضور چندتن از دوستان میزبان دکتر رضا داوری اردکانی بودیم. این نخستین باری بود که دکتر داوری را می‌دیدم و اعتراف می‌کنم دقیقا نقطه مقابل چیزی بود که تصورش را می‌کردم.

بسیار اخلاقی، خوش مشرب، پرحوصله، متواضع، دور از تظاهر، عاطفی، خوش حافظه و … می‌نمود.

درباره خیلی افراد حرف زدیم. از احیا و اموات. از شهید مطهری، شهیدبهشتی، علامه طباطبایی، دکترشریعتی، محمدرضا حکیمی، میرزا احمد آشتیانی، دکتر احمد احمدی، احمد فردید، دکتر دینانی، دکتر اعوانی، دکتر سروش، غلامحسین ساعدی، و … در همه مدتی که حرف می‌زدیم حتی وقتی سخن از کسانی که می‌دانستیم دکتر از آنها گلایه دارد پیش می‌آمد اجازه نمی‌داد غبار غیبت بر آن بنشیند. این احتیاط در مورد کسانی که به او جفا کرده‌اند، دو چندان به نظر می‌رسید.

در جمع، من کمترین فهم از فلسفه را داشتم و کاملا روشن بود که او رعایت اضعف حاضران را کرده و عامیانه و در حد سواد من سخن می گوید. احساسم این بود که یکی از بهترین روزهای عمرم در کنار مرد ۸۶ ساله فلسفه و حکمت گذشت. روزی که خیلی آموختم. وقتی دکتر می رفت به رسم مرحوم پدر وان یکاد خواندم و…»

۲۵۸۲۴۳

hotnews • دسته‌بندی نشده • 4 ماه پیش • dahio.com • ۷۴


دیدگاهتان را بنویسید