به گزارش ورزش سه، حسن آذرنیا درباره تصمیم مسئولان ستاد مبارزه با کرونا و سازمان لیگ فوتبال برای شروع لیگ برتر عنوان کرد: درست است که رییس جمهوری امروز در مصاحبه ای گفتند شروع فعالیت های ورزشی بلامانع است اما ایشان و مسئولان وزارت بهداشت از نکات ریز موجود در فوتبال باخبر نیستند. در این شرایط انتظار ما از اعضای هیات رییسه فدراسیون فوتبال و همچنین هیات رییسه سازمان لیگ که هرکدام سوابق فراوانی در فوتبال کشور دارند و از متخصصین امر هستند این است که دقیق تر به موضوع نگاه کنند.

وی ادامه داد: دوستان می گویند از پروتکل های بهداشتی که در کشور آلمان استفاده شده الگوبرداری می کنیم اما واقعیت این است که وقتی در ریز اتفاقات فوتبال ایران قرار بگیریم، می بینیم امکانات فوتبال ما با آلمان قابل مقایسه نیست. به عنوان مثال در یکی از بخش های می گویند تمرینات تیم ها در 3 گروه برگزار شود؛ من سوال می پرسم کدام باشگاه ایرانی زمین تمرین اختصاصی دارد که بتواند در یک روز 3 نوبت تمرین بگذارد؟ آیا واقعا گرفتن تست کرونا هر هفته امکان پذیر است؟ واقعا باشگاه های ایرانی امکانات باشگاه های آلمان را دارند؟آیا با این شرایطی که داریم می توانیم لیگ را برگزار کنیم؟

سرپرست ماشین سازی همچنین گفت: شما مستحضر هستید که پزشکان معتبر و معتمد سازمان لیگ و وزارت ورزش به تناوب اعلام کردند احتمال اینکه لیگ را شروع کنیم و دوباره بعد از دو هفته مجبور به تعطیلی شویم، وجود دارد. شاید ستاد کرونا مجوز را صادر کند اما واقعا مسئولان فدراسیون و سازمان لیگ باید تفکر کنند و ببینند واقعا شدنی است که لیگ را برگزار کنند؟ از نظر من که امکان پذیر نیست.

آذرنیا درباره مقایسه فوتبال با سایر قشرهای جامعه که بازگشایی شده، تاکید کرد: من شنیدم بعضی دوستان فوتبال را با بازگشایی مدارس مقایسه می کنند. اولا که مدارس اختیاری شد تا هرکس ایراد و اشکالی دارد از معلم بپرسد و بعد هم دوباره وزارت بهداشت مدارس راتعطیل کرد. یا مثلا فوتبال را با کارمندان بانک ها و کارگران کارخانه ها مقایسه می کنند؟ آیا در فوتبال می شود فاصله اجتماعی را حفظ کرد؟ آیا کارگر یک کارخانه که با رعایت پروتکل های بهداشتی کار می کند، شدت و مدت فشار به بدنش، ضربان قلبش، ایمنی بدن و میزان تنفسش با فوتبالیست یکی است؟ به خاطر همین می گویم فوتبال یک استثنا است.

وی در بخش دیگری از حرف هایش خاطرنشان کرد: حالا ستاد کرونا اعلام کرده می توانند لیگ را برگزار کنند، مشکلی نیست اما فدراسیون فوتبال و سازمان نباید این اجازه را بدهد و لیگ را تعطیل کنند. این عزیزان اهل فن هستند و مشکلات را می دانند. آیا واقعا می توانیم با وضعیتی که داریم بازی برگزار کنیم؟ قطعا ما که نمی خواهیم باری به هرجهت فقط لیگ راتمام کنیم.

آذرنیا درباره مشکلات فوتبالیست ها تاکید کرد: مساله بعدی درباره سلامت فوتبالیست ها است. کارمندان یا کارگران اگر خدای ناکرده مشکلی از بابت ابتلا به کرونا برایشان پیش بیاید، می توانند از بیمه شان استفاده کنند. اما آیا فوتبالیست ها هم بیمه دارد؟ ما یک فوتبالیست مصدوم می شود به حال خودش رهایش می کنیم، آنوقت اگر خدا ناکرده فوتبالیستی کرونا بگیرد، می توانیم به او کمک کنیم؟

وی در پایان افزود: من فکر می کنم مسئولان سازمان لیگ فوتبال باید سنجیده تر تفکر و عمل کنند تا خدای ناکرده کسی در این میان قربانی نشود و ضرر نکند.

43 43

hotnewsخبر4 ماه پیش • dahio.com • 2

برچسب‌ها

, ,


دیدگاهتان را بنویسید