شاهرخ فروتنیان درباره گزیده‌کاری‌اش در سینما و تلویزیون بیان کرد که برخی کارگردانان و تهیه‌کنندگان هنوز از او نقش روحانی «مارمولک» را می‌خواهند بدون اینکه در آن تغییری ایجاد کنند.

به گزارش سینماسینما، شاهرخ فروتنیان که این روزها سریال «هم گناه» را در شبکه نمایش خانگی دارد، با اشاره به کیفیت سریال‌های شبکه نمایش خانگی و اهمیت آن برای بازیگر بیان کرد: حضور در کار خوب قطعاً برای بازیگر اهمیت دارد، باید بلد باشید نقش را انتخاب کنید، نه اینکه انتخاب شوید و این یکی از المان‌هایی است که می‌توانید کار خوب انجام دهید.

وی با اشاره به اینکه بعد از حضور در نقش روحانی فیلم «مارمولک» همچنان نقش‌های مشابه به او پیشنهاد می‌شود، گفت: بعد از نقش کوتاهی که در «مارمولک» داشتم و خروجی آن فیلم که بسیاری هم آن را دوست داشتند، فکر کردم نباید آن را خراب کرد و خیلی از پیشنهادهای مشابه را رد کردم. من فکر می‌کنم جذابیت یک نقش به کوتاهی و بلندی نیست بنابراین سعی کردم گزیده‌کار باشم به این معنی که باید بتوانیم به کارهایی که دوست نداریم یا نقش‌های تکراری نه بگوییم.

نقشی را که دیده شده می‌خواهند دوباره بازی کنیم

فروتنیان در ادامه با اشاره به این گزیده‌کاری خود عنوان کرد: با این نگاه خیلی از فیلمنامه‌ها را در سینما و تلویزیون رد کرده‌ام. چراکه وقتی یک نقشی را کار می‌کنید و دیده می‌شود باقی تهیه‌کنندگان و کارگردانان هم از شما می‌خواهند همان نقش را بازی کنید و تغییری هم در آن ایجاد نمی‌کنند.

بازیگر فیلم‌های «دهلیز» و «بوسیدن روی ماه» اضافه کرد: به ویژه در تلویزیون که چارچوب خاصی دارد و به صورت روتین و کلیشه‌ای در یک ژانر یا فضا می‌افتد مثلاً وقتی طنز می‌سازد به شکل سخیفی به طنز ورود می‌کند که در پس خنده آن نوعی بغض یا تمسخر وجود دارد.

وی با اشاره به کمدی «مارمولک» و نقش روحانی خود در آن بیان کرد: در این فیلم مجموعه‌ای از موارد دست به دست هم داد که باعث شد کار به این خروجی برسد. من خاطرم هست آن زمان برای ایفای آن نقش کمی ترس داشتم و فکر می‌کردم من در این حوزه هیچ تجربه و حرفی نداشته‌ام پس چطور می‌توانم آن را ایفا کنم.

ویژگی نقش روحانی در «مارمولک»

بازیگر «مارمولک» اضافه کرد: بعد از آن وقتی به من گفتند این نقش به نوعی آپدیت شده اثر «بینوایان» است و نقش روحانی «مارمولک» که من بازی کردم مثل کشیش آن قصه به نوعی روی نقشی که پرویز پرستویی بازی می‌کند، تاثیرگذار است ویژگی‌هایی برایش تعریف کردیم تا بتوان ما به‌ازایی برایش پیدا کرد.

وی افزود: مثلاً پیشنهاد دادیم این آدم شغل داشته باشد یا در فیلمنامه ابتدا کتاب دیگری انتخاب شده بود اما حبیب رضایی پیشنهاد داد که این روحانی بخش‌هایی از «شازده کوچولو» را بخواند که بسیاری در کودکی و بزرگسالی با آن همراه شده‌اند. حتی حضور خود پرویز پرستویی در این همکاری بسیار موثر بود و مجموعه‌ای از این المان‌ها بود که باعث شد یک کمدی خوب ساخته شود.

این بازیگر در پایان درباره فعالیت‌های جدید خود نیز گفت: پیشنهاد مختلفی در شبکه نمایش خانگی و مدیوم‌های دیگر داشته‌ام که شاید بعد از فروکش کردن موج کرونا برخی از آن‌ها را بررسی و انتخاب کنم.

منبع: مهر

hotnewsسینما1 سال پیش • dahio.com • 2


دیدگاهتان را بنویسیدمطالب پیشنهادی

سامورایی‌ها را بهتر بشناسید.

برای حدود ۷۰۰ سال قدرت سامورایی‌ها بر ژاپن فئودالی حاکم بود. این جنگجویان ژاپنی به افسانه‌های تاریخی تبدیل شده اند. تا قبل از ارتباط غرب و ژاپن، این کشور به… [...]

۵ راز پشت پرده سریال مانی هیست (خانه کاغذی)

سریال مانی هیست یا سرقت پول با نام اصلی la casa de papel یکی از پرطرفدارترین سریال‌های شبکه نتفلیکس در چند سال اخیر بوده است. این مجموعه تلویزیونی اسپانیایی که… [...]

گیم آف ترونز؛ واقعیت یا تخیل؟

سریال گیم آف ترونز (Game of Thrones) یا بازی تاج و تخت یکی از پرطرفدارترین سریال‌هایی است که محال است حداقل اسم آن را نشنیده باشید. اما آیا این سریال… [...]

چطور فردی که از مشکلات روانی رنج می‌برد را حمایت کنیم؟

مشکلات روانی بسیار متعدد است و تجربه هر فردی از یک مشکل خاص نیز متفاوت است؛ اما همچنان ممکن است در اطرافمان افرادی با مشکلات روانی باشند که دوست داشته… [...]

آویچی چه رازهایی داشت؟

تیم برگلینگ (Tim Bergling) با نام هنری آویچی موسیقیدان، دی‌جی، ریمیکس‌کننده، و تهیّه‌کنندهٔ موسیقی سوئدی بود. او در سن ۲۰ سالگی اولین ترک خود را به نام الکلیک معرفی کرد و اولین… [...]
ترندها