به گزارش بخش سیاسی سایت ، حجت‌الاسلام کاظم صدیقی در خطبه‌ دوم نماز جمعه این هفته تهران با اشاره به چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی گفت: مردم مومن برای قدردانی از این انقلاب معجزه‌آسا خودشان را برای جشن انقلاب آماده می‌کنند. از پس انسان برنمی‌آید که بگوید به واسطه این انقلاب چه رهاوردهایی نصیب ملت و جهان شد.

تا انقلاب نبود دو جریان یا قدرت در جهان حاکم بود؛ یکی جریان کمونیستی و سوسیالیستی شرق بود که برای کسی حق نفس کشیدن قائل نبودند و یک استبداد همه‌جانبه بر عالم حاکم بود. سران در کاخ‌های کرملین انواع تبعیض‌ها را روا می‌داشتند، شعار می‌دادند و جوانان که خسته بودند، موتور حرکتشان در برابر آنها همین مکتب کمونیستی بود.

وی با بیان اینکه جریان بعدی هم دموکراسی، لیبرالیسم و آرای مردم بود که تبلیغی بود، اظهار داشت: صاحبان قدرت و حزب‌ها مجال به دیگران نمی‌دهند و یک سال این حزب است و سال بعد حزب رقیب است. مردم هم مجالی ندارند و در این میان هر کس قدرت و پول دارد، می‌تواند همه کار بکند و کسی که پول ندارند باید بمیرد. لیبرال‌ها این شعار را می‌دادند که ما می‌خواهیم رفاه ایجاد کنیم، در این مقام ریا ندارند و تبعیض طبقاتی را روا می‌دانند. اینها در شکل دموکراسی، لیبرالیستی و اومانیستی وجود دارد و همه چیز را در امور مادی بیان می‌کردند.

اهم اظهارات صدیقی به شرح زیر است:

امام آمد و به معنی واقعی کلمه، با استقلال ایستاد و گفت «نه شرقی، نه غربی، جمهوری اسلامی». در این رابطه معجزه‌ای که اتفاق افتاد، این بود که غرب با همه سحرهایی که کرده بود، با همه قدرتش به مصاف آمد که یک راه جدید و جریان جدید ایجاد نشود اما امام گفت امریکا هیچ غلطی نمی‌تواند بکند و هیچ غلطی هم نتوانست بکند و شکست جریان استبدادی کمونیست هم به وجود آمد. ظهور قدرت اسلام مشت ‌آن‌ها را باز کرد و امام ما قبل از به هم ریختن بلوک شرق گفت من صدای شکستن استخوان‌های کمونیست را می‌شنوم. 
غربی‌ها و شرقی‌ها اسلام را مخرب معرفی کرده بودند و خیانت‌های بزرگی انجام شده بود و می‌گفتند اسلام مدیریت ندارد و در تعلیم و تربیت دستش خالی است، برنامه‌ای مدون و منظم که هم حاوی اخلاق و معنویت بود معرفی شد، اخلاق و معنویت را با سیاست پیوند داد و معنویت در این مرام جدید بروز کرد و در قانون اساسی آن آمد.  کسانی که تربیت شده مکتب رهبری بودند، قدرت آنها را از این مکتب خارج نکرد. ولایت فقیه که امام گفت استمرار حکومت انبیا است و می‌فرمود پشتیبان ولایت فقیه باشد. این امام مرد تقوا بود و امام احتیاجی به تظاهر نداشت و این الهامات الهی بود. ولایت فقیه ولایت شخص نیست بلکه ولایت اقتدار در برابر قدرت‌های بزرگ است.
انسان عاقل سر خود را در اختیار دیگران قرار نمی‌دهد، ما نباید از دشمنان رنگ بپذیریم، شما در برجام هم اینقدر اصرار داشتید مگر نتیجه‌اش این نشده که بعضی به ما می‌گویند بچه‌هایمان مدت‌هاست گوشت نخورده‌اند؛‌ الان گوشت کیلویی ۱۰۰ هزار تومان شده و این نتیجه برجام شما بود. چه تضمینی دارید اگر FATF ر ا امضا کردید چوب‌های محکم‌تری نخورید؟ FATF وسیله‌ای می‌شود برای تحریم‌های بدتر و فشارهای بیشتر. لذا اطمینان دارم هم دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام که از فرماندهان دفاع مقدس بودند و از امثال آقای وحیدی وقتی بدانند رهبری جنگ اقتصادی را از جنگ نظامی مهمتر معرفی کردند (مخالفت می‌کنند) رهبری فرمودند در جنگ اقتصادی توپ و تانک و تفنگ نیست اما ابزارهای خطرناکتری وجود دارد. همه ما می‌دانیم دنیا با ما در حال جنگ اقتصادی است. آنها می‌خواهند با دست خودمان خودمان را تحریم و نابود کنیم. در دو کمیسیون مجمع به اتفاق آراء با FATF مخالفت شده است.

hotnewsسیاست1 سال پیش • dahio.com • 127


دیدگاهتان را بنویسید