سردار محمدعلی جعفری فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی امشب(پنجشنبه ۶ دی ماه ۹۷) در مراسم چهارمین سالگرد شهادت سردار شهید حمید تقوی در سخنانی گفت:شهید تقوی زندگی سراسر مجاهدت و مبارزه ای داشت که نهایت این مبارزه و مجاهدت، یک درجه بزرگی از شهادت برایش شد و آنچه بدون تردید برای شهید تقوی صدق می‌کند، درجه والای شهادت ایشان است.

وی ادامه داد: شهید تقوی مسیر خود را نسبت به اهداف انقلاب اسلامی بسیار آگاهانه و عمیق انتخاب و ادامه داد و در صحنه های مختلف انقلاب قدم برداشت و این راه پر افتخار را طی کرد.

اهم سخنان سردار محمدعلی جعفری بدین شرح است:

*شهید تقوی از همان روزهای اول جنگ در سوسنگرد و واحد اطلاعات سپاه مشغول خدمت بود و از نیروهای بسیار زیرک بودند که به سوسنگرد آمد و آشنایی ما از سال ۵۹ بود و ایشان نقش تعیینکننده ای در عملیاتهای دفاع مقدس و بخصوص عملیات های ابتدای جنگ در اطلاعات داشتند.

*شهید تقوی بعد از دوران جنگ در صحنههای مختلف فرهنگی و اجتماعی انقلاب حضور داشتند تا زمانی که عرصه های دفاعی انقلاب به خارج از مرزها منتقل شد که شهید تقوی در همین راستا در کشور عراق نقش تعیین کننده ای داشت.

* اگر مجاهدت ملت و رزمندگان و فرماندهان عراقی در کنار مدیریت فرماندهان ایرانی نبود، بدون تردید مشکلات زیادی را در عراق داشتیم و سرنوشت آن نا معلوم بود.

*رهبر معظم انقلاب در یکی از سخنرای هایشان می فرمایند روز به روز یاد شهدا و تکرار یاد شهدا باید رواج پیدا کند و آن وقت است که مسئله شهادت جاودان می شود. در خصوص اثر این جاودانگی باید گفت که باید دغدغه ما ماندگاری باشد و اگر این شد و در چنین جامعه ای شکست وجود خواهد. داشت. دلیل اصلی شکستناپذیری جامعه علیرغم توطئههای دشمان با هزینههای فراوان، برکت خون شهیدان و چنین روحیه شکست ناپذیری در جامعه است.

*رهبری در یکی دیگر از سخنرانی‌هایشان می‌فرمایند شهدا مایه رونق حیات معنوی جامعه هستند، این جمله بدین معنی است که روحیه و احساس هویت و حرکت به سمت آرمانها و عدم توقف و امید به آینده است و اگر دقت کنیم مسئله ما همین است.

*این حیات معنوی جوهره اصلی انقلاب اسلامی حیات معنوی است. ما کشوری مثل ژاپن و چین نیستیم که قوت و عزت ما متکی به سلاح مادی و تجهیزات و قدرت اقتصادی ما باشد.حیات معنوی در جامعه ایران محور اصلی است و سربلندی ایران در جهان و دفاع از محرومین و مستضعفین عالم ایران این موضوع است که آنها انقلاب اسلامی را دوست دارند.

*رهبری در سخنرانی خود می گویند که اگر یاد شهدا در جامعه گسترش پیدا کرد، گرایش به دشمن رخت خواهد بست. مشکل اصلی جامعه ما دلبستن به خارج به جای تمرکز به داخل است و این تفکرات غیر اسلامی است که برای جامعه مشکل پیدا می‌کند. اگر نگاه‌های ما در حوزه های مختلف به داخل برگردد مشکلات ما برطرف خواهد شد ولی مشکل این است که گوش شنوا نداریم.

* ما سالها از تهدید امنیتی فاصله گرفتیم و هیچ ابر قدرتی خیال تجاوز به خود راه نمی دهد و به شدت از درگیری با ایران واهمه دارند و تبعات آن و مجاهدت رزمندگان و شهدای ما را می دانند. برنامه ریزی امنیتی در فتنه ۷۸ و ۸۸ رخ داد و فتنه ۸۸ فتنه‌ای توسط آمریکاییها علیه ملت ایران بود که ملت از این امتحان الهی سربلند بیرون آمدند و حماسه ۹ دی را رقم زدند.

*راه مقاومت اسلامی که انقلاب اسلامی می رود بر مبنای دستورات الهی است و جوهره آن راهی است که امام حسین(ع) به ما داده است و مبارزه با ظلم و دفاع از مظلوم است.

*امروز مشکل اقتصادی و مدیریتی در کشور وجود دارد که مشکل بزرگی است و اگر گوش شنوا باشد و توجه به فرامین رهبری و شهدا باشد مشکل بر طرف می شود. امروز در جنگ اقتصادی با دشمنان هستیم و با این جنگ وضع عمومی کشور قابل مقایسه با دیگر کشورهای منطقه نیست.

*ما اکنون که اقتدار و قدرت آمریکا را با ۴۰ سال پیش مقایسه کنیم، بنا به فرمایش رهبری اقتدار آمریکا رو به افول است و امروز خودشان اقرار به ضعف در برابر ایران می کنند.قدرت ایران به اندازه ای رسیده که دیگر جرئت بیان گزینه نظامی در برابر ایران هم ندارند.

۲۹۲۹

hotnewsسایر4 سال پیش • dahio.com • 86دیدگاهتان را بنویسیدمطالب پیشنهادی

۱۰ حقیقت جالب که احتمالا نمی‌دانستید! – بخش سوم

در دنیای اطراف ما بی‌شمار حقیقت جالب در حال رخ دادن وجود دارد که از آن‌ها خبر نداریم. این حقایق در زمینه‌های حیات‌وحش، انسان، معماری، غذا و … هستند که… [...]

۱۰ حقیقت جالب که احتمالا نمی‌دانستید! – بخش دوم

در دنیای اطراف ما بی‌شمار حقیقت جالب در حال رخ دادن وجود دارد که از آن‌ها خبر نداریم. این حقایق در زمینه‌های حیات‌وحش، انسان، معماری، غذا و … هستند که… [...]

۸ راهکار برای بیشتر مثبت فکر کردن

مثبت اندیشی از رویکردهای سالم در زندگی است و توسط بسیاری از روانشناسان توصیه می‌شود. در این مطلب از لیست‌میکس ۸ راه مثبت اندیشی را با هم مرور می‌کنیم. با… [...]

با این ده کتاب، خواندن رمان تاریخی را شروع کنید!

تاریخ شاید برای خیلی از ماها موضوع موردعلاقه نباشد و میل زیادی به خواندن رمان تاریخی نشان ندهیم؛ اما کتاب‌هایی در این حوزه وجود دارند که به‌قدری هیجان‌انگیزند که ممکن… [...]

واقعیت های نگران‌کننده‌ای که از آن بی‌خبرید

می‌دانستید کبد با یک ضربه ممکن است از کار بیفتد؟ یا مغز بدون جمجمه آن‌قدر نرم است که از هم می‌پاشد؟ در این لیست ده واقعیت را که هر کدام… [...]
ترندها