به گزارش بخش اقتصادی سایت ، سید احمد موسوی از کاهش قیمت قطعات یدکی خودرو خبر داد و گفت: قیمت اجناس و قطعات وارداتی با توجه به کاهش قیمت ارز، حدود ۳۰ درصد کاهش یافته است.

موسوی ادامه داد: واردات قطعات یدکی به داخل کشور توسط واردت کنتدگان به امری رقابتی تبدیل شده است و واردکنندگان با هم در حال رقابت برای واردات هستند.

وی در ادامه افزود: با وجود کاهش قیمت در قطعات وارداتی، بازار همچنان در رکود است، این رکود فعالیت‌های اقصادی را مختل کرده و به نظر می‌رسد همه در انتظار کاهش قیمت بیشتری هستند که البته این توقع بی‌جایی نیست و امیدواریم قطعات و لوازم یدکی خرد کاهش قیمت بیشتری نیز پیدا کند.

موسوی در ادامه این کاهش قیمت را فقط مربوط به کالاهای وارداتی دانست و اظهار کرد: قطعات تولید شده در داخل به دلیل وجود تحریم‌ها و وابستگی به واردات کاهش قیمتی نداشته‌اند و حتی در برخی موارد مانند فولاد که یکی از نیازهای اصلی برای تولید قطعات یدکی است بر خلاف تصور افزایش قیمت زیادی داشته و دارد.

رئیس اتحادیه فروشندگان لوازم یدکی خودرو با بیان اینکه تا وقتی مواد اولیه نداریم نباید انتظار کاهش قیمت داشته باشیم اعلام کرد: البته در برخی موارد تولید داخلی کاهش قیمت جزئی داشته ‎ ایم اما مانند اجناس وارداتی محسوس نبوده است.

وی در پایان خاطرنشان کرد: پیش‌بینی می‌شود در ادامه کاهش قیمت بیشتری را در هر دو بخش یعنی هم واردات و هم تولید داخل داشته باشیم. /ایسنا

hotnewsاقتصاد2 سال پیش • dahio.com • 105


دیدگاهتان را بنویسید