یک دوربین ترموویژن (همچنین یک دوربین مادون قرمز یا دوربین تصویر حرارتی نامیده می شود) یک دستگاه است که یک تصویر را با استفاده از اشعه مادون قرمز تشکیل می دهد، شبیه یک دوربین معمولی است که یک تصویر را با استفاده از نور مرئی تشکیل می دهد. به جای محدوده ۴۰۰-۷۰۰ نانومتری از دوربین نور مرئی، دوربین های مادون قرمز با طول موج ۱۴۰۰۰ نانومتر (۱۴ میکرومتر) کار می کنند. استفاده آنها ترموگرافی نامیده می شود.

مادون قرمز در سال ۱۸۰۰ توسط سر ویلیام هرشل به عنوان یک نوع تابش فراتر از نور قرمز کشف شد. این “اشعه مادون قرمز” (infra پیشوند لاتین برای “زیر”) به طور عمده برای اندازه گیری حرارتی استفاده می شود. چهار قانون اساسی راجع به اشعه ماوراء بنفش وجود دارد: قانون کرایشوف تابش حرارتی، قانون استفان بولتزمن، قانون پلانک و قانون جابجایی وین. توسعه آشکارسازها عمدتا بر استفاده از دماسنج و بولومتر تا جنگ جهانی اول متمرکز بود. گام مهمی در توسعه آشکارسازها در سال ۱۸۲۹ رخ داد، زمانی که Leopoldo Nobili، با استفاده از اثر Seebeck، اولین ترموکوپل شناخته شده را ایجاد کرد، ساخت یک دماسنج بهبود یافته یک ترموپال خام. او این ابزار را به Macedonio Melloni توصیف کرد. در ابتدا آنها به طور مشترک یک ابزار بسیار بهبود یافته را توسعه دادند. پس از آن، ملوینی به تنهایی کار کرد و در سال ۱۸۳۳ یک وسیله (یک ترموپلی چند منظوره) که می تواند یک فرد ۱۰ متری را شناسایی کند، کار می کرد. گام مهم بعدی در بهبود آشکارسازها، بولومتر بود که در سال ۱۸۸۰ توسط ساموئل پیرپونت لانگلی اختراع شد. لنگلی و دستیار او چارلز گریلی عبوت همچنان به پیشرفت در این ابزار ادامه دادند. تا سال ۱۹۰۱، توانایی تشخیص تابش از یک گاو را از ۴۰۰ متر دورتر داشت و به تفاوت های دما در یک صد هزار درجه سانتیگراد حساس بود. 

بخوانید:  قیمت تخم مرغ پوسته قهوه‌ای در بازار

اولین کاربرد پیشرفته تکنولوژی IR در بخش مدنی ممکن است یک وسیله برای شناسایی حضور یخچال ها و بخارات دریایی با استفاده از آینه و گرمایشی است که در سال ۱۹۱۳ ثبت شده است. این به زودی توسط اولین آشکارساز یخ بسکتبال IR شناخته شد که از thermopiles استفاده نکرد، که در سال ۱۹۱۴ توسط R.D. Parker ثبت شد. این توسط G.A. پیشنهاد بارکر برای استفاده از سیستم IR برای تشخیص آتش سوزی جنگل در سال ۱۹۳۴٫ این تکنیک تا زمانی که در تجزیه و تحلیل یکنواختی گرما در نوار فولادی گرم در سال ۱۹۳۵ مورد استفاده قرار نگرفت، صنعتی نبود.

Mojtaba Zamaniتکنولوژی8 ماه پیش • www.in4tex.com • ۴۱


One response to “لیست قیمت دوربین ترموویژن

دیدگاهتان را بنویسید