رییس سازمان امور اجتماعی کشور گفت: طبق تمامی ارزشیابی‌ها و کارهای پیمایش ملی بیش از ۹۵ درصد بانوان کشور به حجاب اعتقاد دارند.

تقی رستم وندی در حاشیه نود و هفتمین جلسه شورای اجتماعی کشور و در جمع خبرنگاران در پاسخ به این سوال که آیا وزارت کشور قصد ورود به موضوع دختران انقلاب را دارد، گفت:‌ بحث عفاف و حجاب موضوع جلسه شورای اجتماعی امروز نبود ولی به عنوان یک مقوله فرهنگی بایستی با بحث حجاب و عفاف مواجه شد.

وی ادامه داد:‌ البته عفاف و حجاب قانون کشور ما است و کسانی که برای انجام اقدام خود انگیزه سیاسی داشته باشند باید قوه قضاییه به آنها رسیدگی کند؛ اما کسانی که به دلیل اعتقادی و فکری گاهی اوقات دست به اقداماتی خلاف هنجارهای عمومی می زنند بایستی با آنها برخورد ارشادی و فرهنگی صورت گیرد.

رییس سازمان امور اجتماعی کشور در بخش دیگری از صحبت‌های خود به آمارهای ارائه شده در خصوص وضعیت ازدواج و طلاق توسط ثبت واحوال گفت: بحث ابتدایی جلسه شورای اجتماعی به تحلیل وضعیت ازدواج و طلاق در سال جاری و مقایسه آن با سال‌های گذشته اختصاص داشت که از طرف نماینده سازمان ثبت واحوال گزارش‌های خوبی به جلسه ارائه شد.

رستم‌وندی ادامه داد:‌ البته رشد طلاق مقوله‌ای است که طی سال‌های اخیر با آن مواجه بودیم و امسال هم با یک شتاب ثابت نسبت به سال‌های قبل طلاق افزایش یافته است البته گزارش‌های سازمان ثبت و احوال‌ ۹ ماهه بود و بایستی صبر کنیم تا پایان سال اطلاعات جمع بندی شود تا در رابطه با افزایش شاخص طلاق این امر در سال ۹۷ جمع بندی شود.

 دیدگاهتان را بنویسید