به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ مامه تیام مهاجم سابق استقلال که فصل قبل به عجمان امارات رفت، بعد از یک فصل موفق در این باشگاه تصمیم گرفت عازم ترکیه شود. این بازیکن با امضای قراردادی جدید به باشگاه قاسم پاشا ملحق شد. عملکرد موفق این بازیکن در استقلال و بعد عجمان توجه این باشگاه ترکیه‌ای را شدیدا نسبت به او جلب کرد. از سویی تیام به خاطر دعوت نشدن به تیم ملی سنگال ناراحت بود. او وقتی با سرمربی تیم ملی کشورش صحبت کرد به این نتیجه رسید که باید به اروپا برود تا شانس دعوت شدن به دست بیاورد. سرمربی تیم به او گفته بود تمام بازیکنانی که دعوت کرده در اروپا بازی می‌کنند، بنابراین او هم اگر می‌خواهد به تیم ملی کشورش دعوت شود باید در اروپا بازی کند نه در امارات و کشورهای آسیایی. از آنجا که چند بازیکن تیم ملی این کشور در ترکیه بازی می‌کنند، تیام هم به این نتیجه رسید که برای رسیدن به تیم ملی بهتر است به لیگ ترکیه برود و آنجا بازی کند. بدین ترتیب از طریق یک ایجنت ایرانی به باشگاه قاسم پاشا منتقل شد. 
پس از انتقال او استقلالی ها اعلام کردند با توجه به توافق صورت گرفته بین آنها و عجمان، این باشگاه درصد از انتقال این بازیکن سود می‌برد. فتحی آن روزها گفته بود: «ما ۲۰ درصد از انتقال بعدی تیام سود خواهیم برد.» دیروز گفت و گویی با مهاجم سنگالی در این باره داشتیم که او تائید کرد استقلال از انتقالش سود می برد. 
آقای تیام تبریک بابت انتقال جدیدتان. 
ممنون. دوست داشتم در فوتبال اروپا بازی کنم و رفتم به قاسم پاشا برای من فرصتی بود تا به تیم ملی کشورم نزدیک تر شوم. 
چه شد که این باشگاه را انتخاب کردید. 
پیشنهاد این تیم کاملا جدی بود و پول رضایتنامه‌ام را به باشگاه عجمان پرداخت می‌کرد. وقتی شرایط کاملا مهیا بود تصمیم گرفتم تا سریعا پاسخ مثبت بدهم. 
صحبت هایی درباره حضور شما در استقلال بود. 
این موضوعی است که بعد از انتقال به قاسم پاشا دوست ندارم درباره اش حرف بزنم. برای باشگاه استقلال آرزوی موفقیت دارم. دوست دارم در فصل جدید و در باشگاه جدیدم بتوانم عملکرد خوبی داشته باشم تا شانس بازی در تیم ملی کشورم را به دست بیاوریم. 
آیا به لیگ های بهتری هم خواهی رفت؟
من قبلا در لیگ ایتالیا حضور داشتم و عضو تیم اینترمیلان و یونتوس بودم. البته آنجا شانس بازی به دست نیاوردم ولی در آمپولی بازی کردم. در سری b ایتالیا هم بازی کرده ام. فکر می کنم با توجه به این سابقه و همینطور آمادگی بدنی ام می توانم به زودی دوباره در لیگ های خوب به میدان بروم. 
باشگاه استقلال اعلام کرد از انتقال شما به قاسم پاشا سود می برد. درست است؟
بله، از انتقال من به استقلال درصدی می‌رسد. این موضوع کاملا صحت دارد. زمانیکه به عجمان رفتم این توافق بین دو باشگاه صورت گرفت. 
رقم مشخص شده است؟
همانطور که می دانید رقم قرارداد چیزی است که بین باشگاه و بازیکن باقی می ماند. نمی توانم بگویم چه رقمی به استقلال می رسد ولی خوشحالم که این باشگاه از انتقال من سود می برد. به هر حال ما روزهای خوبی کنار هم داشتیم و من هم دوست داشتم آنها بتوانند به درآمد خوبی برسند.

بخوانید:  کمال تبریزی: سخنان فراستی نخ‌نما، کهنه و تکراری شده است

۲۵۶ ۴۳

hotnews • دسته‌بندی نشده • 4 ماه پیش • dahio.com • ۳۶


دیدگاهتان را بنویسید