به گزارش خبرآنلاین لرستان ، شیرزاد نجفی در این رابطه گفت: با توجه به نقاط حادثه خیز متعدد در استان و ضرورت شناسایی این نقاط، در سطح شهرستان خرم آباد 28 نقطه بحرانی شناسایی شده است که بمنظور پیشگیری از حریق ها طرح پیشگیری از حریق تهیه و تدوین گردید.

وی افزود : مهمترین عامل حریق در جنگلها و مراتع استان عامل انسانی است بنابراین برنامه ریزی نمودیم جهت حفاظت بیشتر و جبران نبود نیروی انسانی ،600 نیروی حفاظتی در این مناطق بکارگیری شود که مستلزم اخذ مجوزهای قانونی می باشد.

نجفی با بیان اینکه آموزش روستاییان و عشایر جز برنامه های مهم اداره کل است اظهار کرد: باتوجه به حضور و نزدیک بودن روستاییان و عشایر به جنگلها و مراتع ، بحث آموزش این قشر جهت حفاظت از منابع طبیعی و کمک رسانی در مواقع حریق را در دستور کار قرار دادیم.

کمبود امکانات و تجهیزات پیشرفته اطفا حریق

مدیرکل منابع طبیعی استان با اشاره به کمبود تجهیزات مقابله با حریق تصریح کرد: یکی از معضلات و مشکلات اطفا حریق در استان کمبود امکانات پیشرفته بود که با پیگیری ها و رایزنی هایی که داشتیم موفق شدیم تجهیرات و امکانات اطفا حریق را برای استان جذب نماییم و در حال حاضر این امکانات و تجهیزات مورد نیاز را در بین شهرستانهای استان توزیع کردیم.

وی اظهار داشت: جهت اجرای برنامه ها و طرحهای پیشگیری اطفا حریق و مقابله با آتش سوزی در استان نیاز به 3 میلیارد تومان اعتبار است که از استاندار و سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان جهت تخصیص این اعتبار تقاضا داریم اداره کل منابع طبیعی استان را یاری نمایند.

شیرزاد نجفی در پایان خطاب به استاندار گفت: باتوجه به اینکه  مراحل ساخت پایگاه اطفا حریق در بام خرم آباد رو به اتمام است  تامین اعتبار لازم جهت تکمیل این پروژه را خواستار شد.

46

hotnews • دسته‌بندی نشده • 1 سال پیش • dahio.com • 50


دیدگاهتان را بنویسید