از همدان ؛ حسین افشاری در گفتگو با خبرآنلاین با اعلام اینکه رسیدن به وضعیت سفید در مقابل کرونا ویروس، بستگی به رعایت پروتکل‌های بهداشتی از سوی مردم و طرح فاصله‌گذاری اجتماعی دارد، افزود: همدان همچنان در وضعیت زرد کرونا قرار دارد.

فرماندار همدان با تاکید بر اینکه رعایت فاصله گذاری اجتماعی و پروتکل های بهداشتی در جهت کاهش شمار مبتلایان به کرونا الزامی است، خاطرنشان کرد: با توجه به قرار گرفتن همدان در مسیر تردد استانهای با وضعیت قرمز و همچنین مسافرپذیر بودن این شهر، احتمال شیوع بیماری در همدان وجود دارد.

وی با اشاره به اینکه طبق مصوبه ستاد پیشگیری کنترل و مقابله با کرونا، برگزاری مراسم عروسی و ترحیم در تالارها و مساجد، ممنوع است، تصریح کرد: درخواست می کنیم مردم با دقت بیشتری نسبت به رعایت پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی، حساسیت لازم را داشته باشند.

افشاری تعداد مبتلایان به کرونا ویروس در هفته گذشته را صعودی اعلام کرد و گفت: اگر شهروندان هشدارهای لازم نسبت به رعایت اصول بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی را جدی نگیرند، شاهد تغییر وضعیت بیماری در همدان خواهیم بود.

فرماندار همدان با اعلام اینکه در طرح غربالگری کرونا ویروس، ۹۷ درصد مردم همدان شرکت کردند، افزود:
طبق گزارش‌های ارسالی میزان تست‌های کرونا افزایش یافته و طرح غربالگری موفق عمل کرده است. 

افشاری با اشاره به اینکه استفاده از ماسک در اتوبوس و تاکسی همچنین در جمع های چند نفره الزامی است، اظهار داشت: تنها با رعایت توصیه های بهداشتی توسط مردم، می توان در کنترل و مقابله به کرونا ویروس موفق بود.

48

hotnewsخبر3 ماه پیش • dahio.com • 2


دیدگاهتان را بنویسید