در پی ناآرامی‌های اخیر آمریکا و بالا گرفتن بحث‌های مربوط به نژادپرستی در این کشور، جاش ترانک پرده‌ای از این تبعیض در هالیوود را فاش کرد.

به گزارش سینماسینما، به نقل از ددلاین، جاش ترانک کارگردان ۳۶ ساله آمریکایی در گفتگویی فاش کرد که تصمیم او برای استفاده از بازیگری سیاه‌پوست برای نقش‌آفرینی به جای کاراکتر «سوزان استورم» در  فیلم «چهار شگفت‌انگیز»(۲۰۱۵) با مخالفت استودیو فاکس قرن بیستم رو به رو شده است.

ترانک این موضوع را در مصاحبه‌ای ویدیویی با رسانه برابرخواه «Geek of Color» درباره نحوه انتخاب بازیگران برای نقش‌های ابرقهرمانی گفت و توضیح داد که برنامه دیگری برای بازیگران پروژه «چهار شگفت‌انگیز» داشت، اما تصمیم‌های او با فشار استودیو عوض شد.

او گفت: ما در پشت صحنه بحث‌های حساسیت برانگیز زیادی در این مورد داشتیم. من به طور مشخصی علاقه‌مند به یک سوزان استورم سیاه‌پوست، جانی استورم سیاه‌پوست و یک فرانکلین استورم سیاه‌پوست بودم. ولی خب وقتی شما با یک استودیو در پروژه‌ای با این ابعاد رو به رو هستید همه می‌خواهند بدانند ستاره‌های فیلم چه کسانی هستند. ترانک ادامه داد: این علاقه‌مندی شامل یک بازیگر زن سیاه‌پوست برای نقش سوزان استورم نمی‌شود.

در «چهار شگفت‌انگیز» کیت مارا به جای سوزان استورم، مایکل بی‌جردن به جای جانی استورم، مایلز تلر در نقش رید ریچاردز و جیمی بل در نقش بن گریم بازی کردند. کمپانی سازنده و پخش‌کننده این فیلم استودیوی فاکس بود که بعدا کپی‌رایت آن به دیزنی منتقل شد.

ترانک در بخش پایانی صحبت خود گفت: وقتی به عقب نگاه می‌کنم خجل می‌شوم و به نظرم می‌آید که در آن مقطع وقتی با آن ماجرا مواجه شدم، می‌بایست از پروژه بیرون می‌آمدم. چرا که این موضوع آن ارزشی نیست که من در زندگی به پای آن ایستاده بودم و هیچگاه هم نخواهد بود. من آدمی هستم که همیشه درباره ایستادن در دفاع از باورها صحبت کرده‌ام، حتی اگر به خدشه‌دار شدن کارم منجر شود و از اینکه در آن زمان در این مورد ایستادگی نکردم احساس شکست و ناراحتی دارم.

منبع: صبا

hotnewsسینما9 ماه پیش • dahio.com • 4


دیدگاهتان را بنویسید