در تاریخ فوتبال ایران نام کشوری چون «ویتنام» کمتر به چشم می خورد. تیم ملی تا به حال در تاریخ خود مقابل این تیم قرار نگرفته است و در واقع بازی فردا، اولین دیدار تاریخ دو کشور خواهد بود. البته در رده پایه دو تیم مقابل هم قرار گرفته اند . سال ۲۰۱۴ برای اولین بار و در حالی که کسی باور نمی کرد، ویتنام رعشه به اندام ایران انداخت. در یک روز تلخ و باورنکردنی تیم ملی امید ایران ۴ بر یک مقابل حریف خود شکست خورد تا کام همه را تلخ کند. حتی بعدها برد ۵ بر یک تیم زیر ۱۶ ساله ایران مقابل ویتنام آن شکست را از خاطرمان پاک نکرد. شاید امروز بعضی ها تصور کنند وقت انتقام است و از اینطور چیزها اما در تیم ملی چنین اصطلاح‌هایی جایی ندارد. تیم ملی فارغ از تمام بحث های کلیشه ای و همیشگی فوتبال ایران در زمین مسابقه فقط به یک چیز فکر می کند؛ برد. کاری به گذشته و آینده هم ندارد.

کی روش و تیمش فقط در زمان حال زندگی می کنند. آنها می خواهند در هر مسابقه در زمین بازی لذت ببرند و با برد به رختکن بازگردند. شاید خیلی ها تصور کنند بازی امروز ساده خواهد بود و برد تیم ملی را حتمی بدانند ولی وقتی با بازیکنان تیم ملی در این باره حرف زدیم حرف مشترکی داشتند؛ اینکه نباید گول نام ویتنام را خورد چراکه آنها هم در سال های گذشته سرمایه گذاری زیاد داشته و توانسته‌اند پیشرفت کنند. نسل فعلی ویتنام شاید نسل طلایی فوتبال ایران کشور نباشند ولی نسلی جوان هستند که کار گروهی را یاد گرفته اند. نسل طلایی ویتنام در سال ۲۰۰۷ متولد شدند. آنها توانستند در مرحله گروهی تیم هایی چون امارات و قطر را شکست دهند و در یک چهارم نهایی به عراق ببازند و حذف شوند.

بخوانید:  واکنش بعیدی‌نژاد به شروط اروپا برای ایران/عکس

حالا بازیکنان نظرات مختلفی درباره این مسابقه دارند. کریم انصاری فرد شماره ۱۰ تیم ملی می گوید: «از لحظه ای که بازی با یمن برایمان تمام شد، روی ویتنام تمرکز کردیم. جام تا این لحظه نشان داده تیم کوچک و ضعیفی وجود ندارد. به همین دلیل باید گفت بازی با ویتنام برای ما سخت خواهد بود، سخت تر از بازی اول.»
مهدی طارمی از این بازی به عنوان یک فینال یاد می کند: «این بازی و همه بازی های پیشرو برای ما مثل فینال هستند. اینطور در ذهن مان جا افتاده که هر بازی برای ما یک فینال است. همه دیدند ویتنام مقابل عراق چقدر خوب بود. پس نباید فکر کنیم بازی ساده ای است.»

امید ابراهیمی هم در آستانه بازی چنین حرفی می زند: «وقتی بازی یمن را بردیم توقعات بالا رفت و حالا همه انتظار دارند تا مقابل ویتنام هم برنده باشیم. به نظر من مهم نیست یک گل بزنیم یا چند گل بلکه مهم این است که برنده باشیم.» علیرضا جهانبخش هم چنین اعتقادی دارد: «ما بازی اول گلی نخوردیم و این بازی هم یکی از هدف هایمان این است که گل نخوریم و در خط حمله قوی کار کنیم.» اشکان هم توضیح می دهد: «بازی آسانی وجود ندارد. خودتان تا این لحظه متوجه شده اید. همه تیم ها با قدرت به این جام آمده اند و به نظرم یکی از سخت ترین جام ملت هاست.»
با این نظرات و این پیش زمینه به استقبال بازی فردای تیم ملی می رویم. دیداری که همه دوست داریم با دومین برد ایران همراه باشد.

hotnewsخبر6 ماه پیش • dahio.com • ۳۵


دیدگاهتان را بنویسید