به گزارش بخش فناوری سایت خبرهای فوری، طبق جدیدترین گزارش منتشر شده از شرکت تحقیقاتی CIRP، میزان وفاداری کاربران اندروید رقم قابل توجه ۹۲ درصد است. این آمار بدین معناست که از بین افراد نظرسنجی شده که یک گوشی هوشمند را در سه‌ماهه گذشته خریداری کرده‌اند، ۹۲ درصد آن‌ها پیش از این یک گوشی اندرویدی داشته‌اند و طی این مدت یک گوشی اندرویدی جدید را خریده‌اند. از سال ۲۰۱۷، میزان وفاداری کاربران اندروید بالای ۹۰ درصد بوده است.

در طرف مقابل، معمولا وفاداری به iOS تا حد زیادی پایین‌تر بوده است. با این حال، همانطور که در نمودار زیر می‌توانید ببینید، وفاداری به iOS رو به رشد است و به‌زودی می‌تواند به اندروید برسد یا حتی آن را رد کند.

نمودار

دلایل وفاداری به یک سیستم‌عامل مشخص چندان پیچیده نیست. یادگیری ترفندها و قابلیت‌های یک سیستم‌عامل تلاش و زمان زیادی را می‌طلبد و حتی اگر یک کاربر از سیستم‌عامل مشخص عاصی شده باشد و بخواهد مهاجرت کند، دردسر چنین مهاجرت‌هایی آنقدر زیاد است که در نهایت ترجیح می‌دهد با همان سیستم‌عامل ابتدایی روزگار خود را سر کند.

همچنین باید مفهوم یکپارچه‌سازی درون یک اکوسیستم را هم مدنظر قرار دهیم که اپل در این زمینه ید طولایی دارد و به خوبی آن را عملی کرده است. به عبارت دیگر، اگر کسی بخواهد از iOS به اندروید مهاجرت کند، اگر طرف موردنظر مالک مک‌بوک، آیپد، اپل تی‌وی و دیگر موارد باشد، احتمالا انجام این کار به‌شدت کاهش می‌یابد. زیرا تمام این گجت‌ها تا حد زیادی با یکدیگر سازگار هستند. در چنین اکوسیستمی، افزودن یک گجت اندرویدی فقط منجر به افزایش دردسرهای ریز و درشت می‌شود.

روزبه‌روز، اندروید و iOS به جنبه‌های بیشتری از زندگی روزمره کاربران نفوذ می‌کنند و با افزایش وسعت این اکوسیستم‌ها، تعداد افرادی که حاضرند دردسرهای مهاجرت را قبول کنند کاهش می‌یابد و تعداد بیشتری از آن‌ها در نهایت ترجیح می‌دهند در اکوسیستم فعلی باقی بمانند.

hotnewsتکنولوژی2 سال پیش • dahio.com • 197


دیدگاهتان را بنویسید