به گزارش خبرآنلاین از خراسان رضوی :   مجموعه «قصه‌های امام خمینی و بچه‌ها» به قلم مجید ملامحمدی و با تصویرگری وحید خاتمی در قالب «کتاب‌های پروانه» و برای گروه سنی «ب» و «ج» نگارش شده و با عناوین «صورتت مثل گل است»، « من امام می‌شوم»،« از مدرسه سرخ پوست‌ها» و «گردن‌بندی که به ایران سفر کرد» راهی بازار نشر شده و سعید دین پناه به عنوان طراح گرافیک این اثر حضور دارد.

مجموعه چهارجلدی «قصه‌های امام خمینی و بچه‌ها» حاوی داستان‌های کوتاه و فرازهایی آموزنده و داستان‌هایی اخلاقی از زندگی امام خمینی(ره) و ارتباطش با دیگران به‌ویژه کودکان است که کاملا محبت‌آمیز و صمیمانه بوده است.  این مجموعه چهارجلدی که در قطع رحلی و با تیراژ یک هزار نسخه منتشر شده با قیمت ۱۰۰ هزار ریال در دسترس کودکان ایرانی قرار دارد.  

این مجموعه از منابعی همچون پا به پای آفتاب، در سایه آفتاب، برداشت‌هایی از سیره امام و پرتوی از خورشید الهام گرفته شده است.

اثر دیگر این بسته کتاب «امام خمینی(ره)» عنوان کتابی به قلم مرحوم «امیرحسین فردی» است که نویسنده در آن داستان زندگی معمار کبیر انقلاب اسلامی ایران را به زبان ساده و روان برای کودکان گروه سنی «ج» روایت می‌کند.

به‌نشر این کتاب را در قطع رحلی کوتاه با شمارگان ۲۰۰۰ نسخه منتشر و در دسترس مخاطبان و علاقه‌مندان قرار می‌دهد.تصویرگری این اثر ۴۰ صفحه‌ای مصور را وحید خاتمی انجام داده است.

این کتاب کودکان را به حال و هوای روزهای انقلاب می‌برد؛ روزهایی که مردم دل نوشته‌های خود را بر روی دیوارها می‌نوشتند. همراه با این کتاب شابلونی در اختیار کودکان قرار می‌گیرد که حاوی شعارهای روزهای انقلاب است و کودکان می‌توانند آن را رنگ‌آمیزی کنند.

کتاب «روح سبز ما! بهار ما! سلام»، تولید گروه کودک و نوجوان انتشارات به‌نشر با عنوان «کتاب‌های پروانه» است، مجموعه اشعار این اثر به کوشش سید احمد میرزاده و سروده‌هایی از شاعران انقلابی با تصویرگری وحید خاتمی روانه بازار کتاب شده است.مجموعه اشعار کتاب «روح سبز ما! بهار ما! سلام» برای رهبر فرزانه و گرانقدر انقلاب اسلامی سروده شده‌اند. 

مجموعه اشعار کتاب «روح سبز ما! بهار ما! سلام» شامل سروده‌هایی از «حمید هنرجو»، «شاهین رهنما»، «سید سعید هاشمی»، «محمد عزیزی»، «افشین علاء» و «سید احمد میرزاده» است که با عناوینی همچون آفتابی دیگر، باغ عاطفه، او…، مثل خنده پدر، دست های ما، دستی که بوی جبهه دارد، مدینه و تهران، دست خدا، آیینه ایمان و دعا که میکنی؛ از زبان فرزندان ایران اسلامی برای رهبری مهربان سروده شده‌اند.

بازسازی و چاپ کتاب شعر «روح سبز ما! بهار ما! سلام» با تصویرگری متفاوت در ۲۸ صفحه و قطع رحلی با شمارگان ۵۰۰ نسخه در دسترس علاقه‌مندان به کتاب و کتابخوانی قرار دارد.

در چندین بیت از اشعار این کتاب می خوانیم: «حسینیه پر از فرشتگان بود؛ زلال اشک بچه ها روان بود/ کسی به غیر یا خدا نمی گفت؛ کسی خوش آمدی به ما نمی گفت/ کسی نمی شنید بوی خنده؛ دلش گرفته بود یک پرنده/ چقدر منتظر شدیم؛ اما؛ نبود مهربان ما، خدایا…/ که ناگهان دمید مثل خورشید؛ فرشته قشنگ شهر امید

علاقه‌مندان برای آگاهی از اخبار به‌نشر و مشاهده و تهیه سایر محصولات انتشارات آستان قدس رضوی می‌توانند به نشانی اینترنتی www.Behnashr.com یا فروشگاه‌های سطح شهر مشهد و نمایندگی‌های سراسر کشور مراجعه کنند؛ همچنین سامانه پیامکی به شماره ۳۰۰۰۳۲۰۹ یا کانال اطلاع‌رسانی به‌نشر از طریق پیامرسان‌های بله و ایتا به آدرس behnashr @نیز از دیگر راه‌های برقراری ارتباط با این انتشارات است.

48

hotnewsخبر8 ماه پیش • dahio.com • 2


دیدگاهتان را بنویسید