به گزارش خبرآنلاین: پیمان بضاعتی پور  با بیان اینکه افتتاح پارک ۱۷ هکتاری حیات وحش در دستور کار قرار دارد، اظهار داشت: فاز اول این پارک امسال به بهره برداری می رسد.

وی با اشاره به اینکه پروژه پارک حیات وحش حصار کرج در قالب یک اِکو پارک اجرایی می شود، گفت: اراضی شمالی حصار، محدوده بالای میدان حافظ تا تونل بیلقان برای احداث پارک حیات وحش آماده سازی خواهد شد.

این مسئول با بیان اینکه در حال حاضر فنس کشی و محدوده سازی این فضا در حال انجام است، ادامه داد: جاده سازی در این فضا اجرا شده و بعد از انجام برخی اقدامات تعدادی وحوش در این فضا آزادسازی می شود که امکان بازدید شهروندان و گردشگران با ماشین های مخصوص وجود دارد.

رییس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهر شهرداری کرج با اشاره به اینکه در مراحل بعدی اقداماتی مانند تامین زیرساخت های تاسیساتی (آب و برق) انجام می شود، خاطرنشان کرد: ایستگاه های استراحتگاهی، دریاچه و برکه این مجموعه نیز به طور کامل آماده سازی می شود.

به گفته وی؛ نزدیک به ۴ میلیارد تومان اعتبار برای ایجاد پارک حیات وحش تخصیص یافته است.

مجموعه مدیریت شهری کرج تاکنون نزدیک به ۵ میلیارد تومان برای سه پارک “طبیعت”، “کوهیار” و “همگام” که به عنوان سه ایستگاه تفرجگاهی در مجموعه پارک حیات وحش حصار ساخته شده هزینه کرده که مساحت این پارک ها ۳ هکتار است.

۴۶

hotnewsسایر11 ماه پیش • dahio.com • 33


دیدگاهتان را بنویسید