گروه موسیقی بوشهری «سیریا» با بازخوانی یک قطعه قدیمی از پروژه ای موسوم به «میز دوتایی» فعالیت خود را به صورت رسمی در عرصه موسیقی آغاز کرد.

به گزارش سایت خبری و تحلیلی «موسیقی ایرانیان»، ماکان صغیری تهیه کننده گروه موسیقی «سیریا» درباره بازخوانی قطعه قدیمی «هوار» از یک پروژه موسیقایی گفت: این اولین کار از پروژه «میز دوتایی» است که با بازخوانی یک ترانه قدیمی به صورت رسمی فعالیت خودمان را آغاز کردیم. در واقع پروژه «میز دوتایی» شامل ۱۰ اثر است که تا سال آینده به صورت کامل منتشر خواهد شد.

وی درباره لزوم بازخوانی این اثر افزود: ما هدفمان این است که موسیقی بوشهر را با دید دیگری بنگریم و بگوییم موسیقی بوشهر الزاما ریتمیک نیست و می شود از زاویه دیگری آن را روایت کرد. در این قطعه نیز بیشتر به فضای عاشقانه ترانه پرداختیم  به طوری که در هر جمله شاهد تغییر لحن موسیقی و آواز هستیم. در انتهای اثر نیز نی انبان نقش پررنگی را ایفا می کند و به نوعی به معرفی کامل موسیقی بوشهر می پردازد. به طور کلی در بازخوانی این قطعه سعی کردیم از فضای کوچه بازاری و عامه پسند فاصله گرفته و با تنظیم جدید کار جدیدی ارائه دهیم.

تهیه کننده گروه موسیقی «سیریا» با بیان اینکه سیریا روایت متفاوتی از موسیقی بوشهر را در کارهایشان ارائه خواهد داد، اظهار کرد: قطعه «هوار» که اولین کار گروه است ترکیبی از ۲ ترانه «هوار» و «سبحان الله بردی دل را ماشالله» است که با تلفیق این ۲ ترانه نگاه جدیدمان را به موسیقی بوشهر نشان دهیم.

صغیری در معرفی گروه «سیریا» گفت: مهدی ناصری نوازنده گیتار، بهروز شریفیان نوازنده پرکاشن، امیرحسین ماهینی نوازنده گیتارباس، معین پاکباز نوازنده درامز، مهدی منفرد نوازنده نی انبان، محمد لاریات خواننده اعضای گروه اجرایی «سیریا» را تشکیل می دهند.

بخوانید:  خبری که بعد از سال‌ها واقعیتش فاش شد/ پنجعلی: با ممد مایلی سفرمان خنده بازار بود

آنلاین بشنوید:

hotnewsموسیقی7 ماه پیش • dahio.com • ۲۳


دیدگاهتان را بنویسید