ایسنا نوشت: رسانه‌های کرد نزدیک به نیروهای سوریه دموکراتیک‌ (قسد) اعلام کردند که اعضای مجلس سنا اخیرا خواستار اصلاح سیاست‌های آمریکا در خاورمیانه از جمله استراتژی دفاع از کردها در سوریه شدند.

به گزارش سایت کردزبان “روناهی تی وی”، اعضای مجلس سنا از دو حزب دموکرات و جمهوریخواه اخیرا درخواستی را مبنی بر اصلاح سیاست‌های آمریکا در خاورمیانه که شامل استراتژی دفاع از کردها در سوریه نیز می‌شود، مطرح کردند.

طبق گزارش این سایت، اعضای مجلس سنای آمریکا طی درخواست‌شان خواستار تغییر پیش‌نویس قانونی در زمینه سیاست‌های آمریکا در خاورمیانه شدند.

به موجب این سایت، در پیش‌نویس این قانون بدون اینکه اطلاعات بیشتری ارائه شود، قید شده که دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا باید استراتژی دفاع از کردها در شمال سوریه را ارائه بدهد.

نیروهای سوریه دموکراتیک که اکثر رهبران آن از عناصر کرد هستند بعد از طرد عناصر داعش بر شمال شرق سوریه مسلط هستند.

ترکیه مخالف هرگونه “خودمختاری” کردها به رهبری “نیروهای سوریه دموکراتیک” در مرزهای جنوبی‌اش است زیرا آنها را شاخه نظامی حزب “پی وای دی” می‌داند که شاخه سوری “پ ک ک” است و ترکیه آن را تروریستی می‌داند.

ترکیه هرگونه تشکیلات جدایی طلب کردهای سوریه در شمال این کشور را تهدیدی مستقیم علیه امنیت ملی خود می‌داند زیرا اکثر استان‌های ترکیه‌ در هم‌جواری مرزهای سوریه کردنشین هستند.

با اعلام شکست بر داعش در سوریه بررسی راه حل نهایی برای کردها مطرح می‌شود که ۳۰ درصد از مساحت سوریه را در اختیار دارند و خارج از کنترل نظام سوریه هستند.

hotnewsخبر3 ماه پیش • dahio.com • ۵


دیدگاهتان را بنویسید