به گزارش خبرآنلاین از مازندران : علی کیانی اظهار داشت: افرادی بدون مجوز قانونی اقدام به ساخت بنا در اراضی ملی کرده بودند که با طرح شکایت منابع طبیعی و  ورود دستگاه قضایی این شهرستان به این موضوع اقدامات قانونی صورت پذیرفت.

وی افزود: در اجرای تبصره ذیل ماده ۵۵ و رفع تصرف از اراضی ملی با صدور رأی قطعی و هماهنگی با منابع طبیعی، نیروی انتظامی و دیگر نهادهای مرتبط، مستحدثات که شامل پنج ساختمان ویلایی بود قلع و قمع و به صورت سابق بازگشت.

رئیس دادگستری بهشهر افزود: به صورت جدی با هرگونه تعرض یا تجاوز به حریم اراضی ملی و منابع طبیعی برخورد قاطع قانونی خواهد شد. به منظور حفظ حقوق بیت المال، رفع تصرف دردستور کار بوده وپیگیرانه و قاطعانه پای کار ایستاده ایم.

رئیس دادگستری چالوس  نیز گفت: با رای دادگاه‌های بدوی و تجدید نظر استان بیش از ۱۳ هزار متر مربع از اراضی ملی شهرستان چالوس به منابع طبیعی بازگردانده شد.

علی ادبی گفت: پرونده ای  با موضوع تصرف غیر مجاز ۱۳ هزار و ۵۰۰ مترمربع  از اراضی ملی تشکیل شد که  پس از رسیدگی  قضات،  رای  پرونده  صادر و در نتیجه آن  بیش از ۱۳ هزار مترمربع به ارزش ریالی ۲۶۰ میلیارد ریال  در بخش لاروسر چالوس  به  منابع  طبیعی  بازگردانده  شد.

رئیس دادگستری شهرستان چالوس تاکید کرد: این حوزه قضایی به لحاظ دارا بودن موقعیت و شرایط خاص جغرافیایی و منابع طبیعی از اهمیت ویژه برخودار بوده و به صورت جدی از هر گونه تعرض یا تجاوز به حریم اراضی ملی و منابع طبیعی برخورد قاطع قانونی خواهد شد.

48

hotnewsخبر3 ماه پیش • dahio.com • 1


دیدگاهتان را بنویسید