به گزارش خبرآنلاین کهگیلویه بویراحمد مدیرعامل ایمیدرو بیان کرد:
در راستای رشدتولید،سال گذشته  ۱۴۶معدن کوچک و متوسط مقیاس با پیش بینی اشتغالزایی ۳۰۰۰نفری در نقاط مختلف کشور احیا شد و پیش بینی می شود در سال جدید تعداد بیشتری از اینگونه معادن، راه اندازی خواهد شد.      

خداداد غریب پور بیان کرد:
– معادن کوچک و متوسط به دلیل اشتغالزایی و گستردگی در نقاط مختلف کشور ، می تواند در ایجاد اشتغال پایدار در بخش معدن و توسعه متوازن کشور نقش بسیار مهمی ایفا کند.       
-طرح فعالسازی معادن کوچک و متوسط در نقاط مختلف کشور، با هدف فعال سازی معادن بخش خصوصی که به دلیل شرایط داخلی با بین اللملی نیمه فعال و یا تعطیل شده اند ،از آذرماه سال ۹۷تعریف و درسال ۹۸  عملیاتی شد.
– طرح احیای معادن کوچک و متوسط با مشارکت تشکل ها از جمله خانه معدن ایران با هدف توسعه اشتغال و همچنین تأمین بخشی از خوراک شرکت های بزرگ از سوی شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران از شرکت تابعه سازمان ایمیدرو 
به اجرا در آمد 
– همچنین تفاهمنامه ای در راستای کمک به فعال سازی معادن کوچک با تولید کننده گان کنسانتره و گندله -از جمله شرکت های بزرگ معدنی -امضاء شده است که به نقش آفرینی این معادن کمک خواهد کرد.
– طی سال ۹۸اخذ و بررسی آمار معادن از تمام استانها،شناسایی ۲۱۳۰معدن ونیز انعقاد ۲۸تفاهم نامه از دیگر فعالیت های انجام شده در طرح مذکور است.
– از حمایت های وزیر محترم صنعت،معدن و تجارت به واسطه اختیارات لازم ، معاونت معدن وزارت صمت و شورای عالی معادن ، و همکاری های نمایندگان خانه معدن ایران شرکت تهیه و تولید موادمعدنی، صندوق بیمه فعالیت های معدنی، سازمان صمت استان ها، اتاق بازرگانی تهران، سازمان زمین شناسی، انجمن های تخصصی ، استارتاپ های معدنی، اعضای تشکل های بخش خصوصی و همه سرمایه گذاران، مجریان و همکاران کمال قدر دانی دارم.

      46

hotnewsخبر11 ماه پیش • dahio.com • 17

برچسب‌ها


دیدگاهتان را بنویسید