ایلنا نوشت: مدیرکل مدیریت بحران استانداری خوزستان با بیان اینکه 96 روستا به صورت جزیی و کلی تخلیه شده‌اند گفت: 35 ارودگاه برای اسکان اضطراری ساکنان این مناطق ایجاد شده است.

کیامرث حاجی‌زاده درباره تمهیدات این استان درباره مقابله با سیل گفت: تاکنون 96 روستا به‌صورت جزیی یا کلی تخلیه شده‌اند و اهالی این روستاها در 35 اردودگاه اسکان اضطراری اسکان داده شده‌اند. همچنین در شهرستان‌ها تمام عوامل نیروهای مسلح، نیروهای امداد و نیروی انتظامی پای کار آمده‌اند.

وی با بیان اینکه نیازهای اولیه مشخص شده، ادامه داد: بیش از 2 میلیون بطری آب‌معدنی 500 تخته چادر از سوی مدیریت بحران در ارودگاه‌ها توزیع شده همچنین چادرهای بزرگ برای عشایر آسیب‌دیده اعزام کرده‌ایم. همچنین برای کاهش آب عبوری از رودخانه کرخه در منطقه سوسنگرد و بستان با همراهی مردم و عشایر توانستیم اقدامات مناسبی را انجام دهیم. همچنین 15 فروند بالگرد در این مناطق مستقر شده‌اند و 5 هزار چشمه سرویس بهداشتی و 7 کانیتر نانوایی ایجاد شده و غذای گرم تهیه و به مردم توزیع می‌شود.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری خوزستان با بیان اینکه سیلاب اصلی هنوز به این منطقه نرسیده، تصریح کرد: از مردم درخواست می‌کنیم هشدارها را جدی بگیرند اقدامات ترمیمی سواحل رودخانه کارون در اهواز نیز انجام شده است

وی با اشاره به تعطیلی مدارس در برخی از مناطق این استان گفت: در شهرهای اهواز، باوی کارون، دشت آزادگان، شوشتر دارخوین و برخی روستاها مدارس تعطیل است و دانشگاه‌ها نیز با یک هفته تاخیر آغاز می‌شود. تاکنون نیز 30 هزار نفر در 35 اردوگاه و 2 هزار چادر مستقر شده‌اند همچنین از ظرفیت پادگان‌ها و محل اسکان کاروان‌های راهیان نور برای اسکان نیز استفاده شده است و اوضاع در این مناطق به طور مرتب رصد می‌شود و همه در حال آماده باش هستند و امیدواریم با این اقدامات پیک ورودی سیلاب جدید را کنترل کنیم.

hotnewsخبر1 سال پیش • dahio.com • 65


دیدگاهتان را بنویسید