منتقدان لوس انجلس تایمز انتخاب کردند؛ «جدایی نادر از سیمین» در لیست ده فیلم برتر جهان در دهه اخیر منتقدان «لس‌آنجلس تایمز» لیست منتخب خود از ده فیلم برتر جهان در دهه گذشته (از ۲۰۱۰ تا ۲۰۱۹) را منتشر کردند و «جدایی نادر از سیمین» یکی از ده فیلم انتخابی این لیست است.
به گزارش سینماسینما، آن‌ها درباره این فیلم نوشتند: «فیلمی که اصغر فرهادی در سال ۲۰۱۱ ساخت، داستانی ست درگیرکننده درباره خانواده و اجتماعی که به مرور ازهم جدا می‌شوند و گره‌ای که به شکلی ویرانگر، در بطن یک درام داستانی و کارآگاهی، گشوده می‌شود: به پیچیدگی و تعلیق فیلم‌های هیچکاک، به همدلی‌برانگیزی و چند لایه بودن فیلم‌های ژان رنوار (کارگردان فرانسوی)، همراه با هوش و زیرکی موشکافانه ای که مختص فرهادی ست و در همه فیلم هایش دیده می شود.

این روزها نام فیلم «جدایی» دراغلب لیست‌های مختلف برترین فیلم های دهه به چشم می خورد. این فیلم در لیست‌ فیلم‌های منتخب مجله «رولینگ استون» ،«ایندی‌وایر» ،«پلی‌لیست» ،«بی‌بی‌سی» ،«اینسایدر» ،«راجر ایبرت»، » دیده می شود. World of Reel«, »Cine World،« »City Pages«

همچنین فیلم «گذشته» اصغر فرهادی در میان چهل فیلم منتخب دهه اخیر مایک لاسال (منتقد آمریکایی نشریه سان فرانسیسکو کرونیکل)، قرار گرفته است.

hotnews • دسته‌بندی نشده • 2 ماه پیش • dahio.com • 5


پاسخی بگذارید